Deontay Wilder: Cítil jsem se proti Furymu jako zombie! Trilogie bude jiná!

Bývalý světový šampion WBC a aktuální dvojka těžké váhy Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (42-1-1, 41 KO) se rozpovídal v podcastu pro PBC o odvetě s Tysonem „The Gypsy King“ Furym (30-0-1, 21 KO), ale i o plánované trilogii.

Bývalého světového šampiona WBC těžké váhy uznávalo mnoho fanoušků jakožto nejhrozivějšího muže těžké váhy. Děsivý knockoutér s neústupným pohledem a velkým odhodláním poslat na zem jakéhokoliv chlapa své divize. Jenže 22.2.2020 padla kosa na kámen. Britský obr Tyson Fury zlikvidoval Deontaye Wildera v sedmi kolech a z amerického tábora začala salva výmluv. Od těžkého kostýmu, až po vyhazování nepohodlných členů týmu. Čtyřiatřicetiletý rodák z Tuscaloosy si však stále stojí za svým. Ten den zkrátka nebyl úplně v pořádku. „Je celkem snadné pochopit, co jsem za člověka. Jsem v tomto sportu již dlouhé roky a všichni vědí, jak bojuji. Všichni vědí, jaký jsem. Každý, kdo sleduje box, tak moc dobře ví, že ten večer to nebyl pravý Deontay Wilder. Byl jsem spíš chodící zombie. Jen stín sám sebe.“ – Začal své vyprávění.

„Byla tam spousta věcí, které nechci a ani nemůžu zmínit. Zkrátka to nebyla moje noc. Můžeš se podívat na náš první duel a pak na odvetu. Uvidíš, že to byly dva rozdílní chlápci. Ten z toho prvního duelu byl lovec, který naháněl svoji oběť a ten druhý jen ustupoval. Vůbec nebojoval. Rozhodně jsem nebyl ve své kůži. Byl jsem spíš jak mrtvola.“ – Pokračoval ve vyprávění Američan, jenž nebyl překvapen stylem boje svého britského rivala. „Ne, nebyl jsem překvapen. Těžko se mi ta situace vysvětluje, ale já v tom ringu od začátku souboje nebyl. Vůbec jsem nebojoval, jen jsem ustupoval. Nevím, jak bych ti to vysvětlil, ale já tam prostě nebyl. Moje hlava, moje tělo. Nebyl jsem tam.“

„Všechno bude v pořádku a já svoje zaváhání napravím. Už se nemůžu dočkat, až se vrátím opět do ringu a udělám to, co musím udělat. Nechci se k tomu už moc vyjadřovat. Nechci, aby si lidé mysleli, že se vymlouvám, nebo něco podobného. Chci jen, aby moji fanoušci věděli, že jsem šťastný, dobře naladěný, úplně zdravý a silnější, než kdy jindy.“ – Dokončil své povídání bývalý šampion. Na trilogii mezi Wilderem a Furym by mělo dojít zřejmě 3.10.2020. Ovšem promotéři zatím neprozradili místo konání. Na velkolepou bitvu by mohlo dojít opět v Las Vegas, ale v nabídce je i Velká Británie. Záleží jen na tom, která země jako první vyřeší koronavirovou pandemii a vrátí se do normálního stavu.