Deontay Wilder: Chci své peníze!

Deontay WilderSvětový šampión v těžké váze Deontay Wilder, chce peníze za souboj s Alexanderem Povetkinem i když na zápas nedojde. Souhlasíte s Wilderem nebo ne?

Americký světový šampión „The Bronze Bomber“ Deontay WILDER (36-0-0, 35 KO) měl za zápas s ruským boxerem Alexanderem POVETKINEM (30-1-0, 22 KO) získat 4.600.000 amerických dolarů.
Zápas byl díky pozitivnímu výsledku antidopingové agentury WADA u Alexandera Povetkina na meldonium zrušen organizací WBC o jejíž titul se mělo boxovat.

Deontay Wilder

Wilder ovšem chce své peníze žádně dle smlouvy i když zápas není. Argumentuje tím, že on nemůže za to, že zápas je zrušen a že jeho soupeř dopoval.
„Rozhodně podnikneme všechny právní kroky, abychom peníze dle smlouvy dostali. Z mé strany jsem udělal vše řádně dle smlouvy, jediný, kdo smlouvu porušil je Povetkin, neboť dopoval“.

Deontay Wilder

Povetkin byl celkově kontrolován antidopingovou agenturou WADA v dubnu celkem čtyřikrát. První tři výsledky ze začátku dubna byli negativní, ovšem poslední kontrola 27. dubna už odhalila malé množství meldonia v těla ruského borce.

PBC on NBC: Deontay Wilder v Johann Duhaupas

Meldonium je světovou antidopingovou agenturou WADA bráno jako doping od 1. ledna letošního roku. Byla na něj pozitivně testovaná i ruská teniska Maria Sharapová.

Deontay Wilder vs Johann Duhaupas

Související články:
16.5.2016 – Alexander Povetki: Jsem čistý. nic sem si nevzal!
16.5.2016 – Trenér Wildera: Zápas není odložený, ale zrušený!
15.5.2016 – Další rána pro tým Alexandera Povetkina!
14.5.2016 – Povetkin měl pozitivní test na meldonium!