Deontay Wilder byl okamžitě po souboji převezen do nemocnice. Nyní má 30 dnů na rozmyšlenou!

Bývalý světový šampion WBC Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (42-1-1, 41 KO) byl okamžitě po souboji s Tysonem „Gypsy King“ Furym (30-0-1, 21 KO) převezen do nemocnice na vyšetření. Nyní má 30 dnů na rozmyšlenou ohledně odvety.

Britský obr Tyson Fury naprosto dominantě přejel alabamského knockoutéra Deontaye Wildera a stal se šampionem WBC a držitelem pásu The Ring Magazin. Převahu lineárního šampiona těžké váhy dokládají i statistiky. Jednatřicetiletý rodák z Manchesteru vyslal celkem 267 úderů (87 našlo cíl), 107 jabů (24 našlo cíl) a 160 power punches (58 našlo cíl). O tři roky starší Američan byl podstatně pasivnější, jelikož vyslal pouze 141 úderů (34 našlo cíl), 86 jabů (16 našlo cíl) a 55 power punches (18 našlo svůj cíl). Statistika souboje tedy mluví jasně, což potvrdil i Wilderův zkrvavený obličej a roztržené ucho.

„Deontay po souboji okamžitě zamířil do místní nemocnice na vyšetření. Je v pořádku, ale nemohl se dostavit na tiskovou konferenci. Má roztržené ucho zevnitř, což si vyžádá šití.“ – Prozradil trenér americké jedničky Jay Deas. „Bronzový Bombarďák“ bude chtít po souboji určitě pár dní klidu, ale následně by měl začít přemýšlet o odvetě, která je zakotvena ve smlouvě. Na rozhodnutí má Wilder třicet dní, i když podle Boba Aruma může být tato lhůta mírně prodloužena. „Cítím se dobře, bohužel dnes jsem nebyl tím lepším mužem. V kempu byly nějaké problémy, ale nechci se teď vymlouvat.“ – Stihl ještě v ringu pronést sesazený šampion. Dočkáme se trilogie těchto dvou titánů ještě letos?