Deontay Wilder a Kubrat Pulev nechtějí ustoupit! Sjednocující souboj nebude?

Jak se dalo očekávat, tak bývalý šampion těžké váhy Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (42-1-1, 41 KO) a povinný vyzývatel v rámci IBF Kubrat „The Cobra“ Pulev (28-1-0, 14 KO) odmítají ustoupit z cesty.

Světovými médii se doslova prohnala lavina s názvem sjednocující souboj v těžké váze. Podle veškerých informací totiž začaly stáje Matchroom Boxing a Top Rank Boxing jednat o duelu mezi šampionem WBA, WBO, IBF a IBO Anthonym „AJ“ Joshuou (23-1-0, 21 KO) a šampionem WBC Tysonem „The Gypsy King“ Furym (30-0-1, 21 KO), který by mohl přijít na řadu koncem tohoto roku. Fanoušci profesionálního boxu mohli začít jásat, protože tohle je přesně ta bitva, po které všichni prahnou. Jenže má to jeden háček. Pokud se velké britské derby o všechny pásy mistra světa má stát skutečností, pak musí ustoupit stranou povinný vyzývatel v rámci IBF Kubrat Pulev a bývalý šampion WBC Deontay Wilder. Ani osmatřicetiletý Bulhar, ani o čtyři roky mladší Američan však o tom nechtějí ani slyšet.

„Náš tým je pevně rozhodnutý a příštím soubojem Deontaye Wildera bude třetí střet s Tysonem Furym. To je ten jediný plán, který nás v této chvíli zajímá.“ – Sdělil médiím manažer alabamského knockoutéra Shelly Finkel. Zástupci bulharské „Kobry“ byly ještě stručnější. „Smlouva o tom, že Kubrat Pulev je povinným vyzývatelem a tedy i příštím soupeřem Anthonyho Joshuy, byla velice dobře ošetřena. Neexistuje žádná šance, jak by z toho souboje mohl někdo vycouvat. Vím, že Anthony se neustále snaží z toho duelu vykroutit, ale my máme právo bojovat o titul. Čekali jsme na to roky. Moc dobře si uvědomujeme, že střet Furyho s Joshuou je pro Velkou Británii velkou událostí, ale pojďme si všichni napřed splnit své povinnosti. Až Joshua prohraje s Kubratem, pak si může bojovat s kým jen chce.“ – Ohradil se směrem k britským ostrovům Ivaylo Gotzev.