Demirezen knockoutoval Werwejka a obhájil evropský pás WBO!

Ali Eren Demirezen

Ali Eren Demirezen (10-0-0, 10 KO) se pomalu, ale jistě přibližuje smetánce těžké váhy. Že jej neznáte? Není divu. Turek žijící v německém Hamburku se mezi profesionály podíval teprve v roce 2016, tedy po skončení olympíjských her v Riu, kde jej vyřadil hned v úvodu chorvatský boxer Filip Hrgovič (6-0-0, 5 KO).

Mezi amatéry zapsal největší úspěch v roce 2013. Na domácí půdě získal stříbrnou medaili ze středomořských her. Následně se kvalifikoval na olympijské hry v brazilském Riu, kdy jej bohužel ihned poslal domů jistý Filip Hrgovič. Osmadvacetiletý Demirezen již nechtěl čekat a ihned naskočil mezi profesionály. Tady se mu zatím daří skvěle.

Ali Eren Demirezen

Začátkem tohoto roku si expresně, ve druhém kole, poradil s Radem Rashidem (15-4-0, 12 KO) a získal evropský titul WBO. O tomto víkendu jej měla čekat další těžká zkouška v podobě bez mála dvoumetrového Poláka Sergieje Werwejka (8-2-0, 6 KO). I tu rodák z tureckého Samsunu zvládl na jedničku. Werwejka k ničemu nepustil, aby jej v osmém kole knockoutoval a obhájil svůj evropský pás WBO. Bude tak nesmírně zajímavé, kam povedou kroky 191 centimetrů vysokého a 112 kilo vážícího Demirezena.