Demetrius Andrade zlikvidoval Luka Keelera v devíti kolech a uhájil pás šampiona WBO!

Šampion WBO střední váhy a světová sedmička Demetrius „Boo Boo“ Andrade (29-0-0, 18 KO) potřetí uhájil svůj pás, když v devíti kolech snadno zlikvidoval irského válečníka a světovou osmadvacítku Luka Keelera (17-3-1, 5 KO).

Dvaatřicetiletý rodák z Dublinu měl být pro úřadujícího šampiona snadným soustem a také byl. Keeler se sice snažil, dělal všechno, co bylo v jeho silách, ale obrovskou propast v rozdílu kvalit smazat nedokázal. Naopak Andrade se blýskl hned v úvodu duelu dvěma knockdowny a po celou dobu jasně dominoval v rychlosti a timingu. Souboj nakonec ukončil v devátém dějství ringový sudí Telis Assimenios, jenž po několika tvrdých úderech se rozhodl chránit zdraví irského válečníka.

„Je to skutečný válečník. Vzal jsem ho do hlubokých vod a nakonec jsem ho potopil.“ – Pochválil svého soka šampiona, než se rozhodl promluvit o věcech příštích. „Pokud nedostanu velké nabídky na souboje ve střední váze, pak půjdu o váhu výše. Chtěl bych v příštím souboji bojovat s Billym Joe Saundersem. Eddie poslal nabídku Jermallu Charlovi, ale neodpověděl, takže nevím, jak to bude dál. Každopádně postrach stojí přímo tady, takže kdo bude mít zájem, ať se ozve.“ – Hlásil po duelu Andrade, který by si jistě zasloužil velký duel.