Demetrius Andrade obhájil titul. Linares padl před limitem!

Hodně zajímavý galavečer se odehrál v New Yorku pod hlavičkou Matchroom Boxing na streamingové platformě DAZN. Demetrius Andrade (27-0-0, 17 KO) dokázal s přehledem obhájit svůj titul WBO. Ovšem zářil především mexický mladík Pablo Cesar Cano (37-7-1, 22 KO).

Měl to být pro Jorgeho Linarese (45-5-0, 28 KO) návratový duel a očekávala se celkem snadná práce pro venezuelského borce. Před rodáka z Barinas totiž předhodili světovou sedmašedesátku a úplně neznámého Pabla Cesara Cana. Jenže Mexičan, který už má něco odboxováno nepřijel rozhodně prohrát a ukázal to hned v prvním kole, kdy po patnácti vteřinách protáhlým zadním úderem poslal šampiona třech váhových kategorii k zemi.

Cano se okamžitě pustil do ostré bitky s Linaresem a v přestřelkách na krátkou a střední vzdálenost úřadoval. Venezuelský „Golden Boy“ se poroučel celkem tříkrát k zemi, než zjevně otřesený skončil v náručí ringového Rickyho Gonzaleze. Nikdo nečekal, že by Linares mohl prohrát a už vůbec nikdo netušil, že si s ním Cano poradí ještě rychleji, než to udělal hvězdný Ukrajinec Vasiliy Lomachenko (12-1-0, 9 KO)

Ani v hlavním zápase večera se to neobešlo bez překvapení. Jenže v tomto případě malinko kontroverzním. Šampion WBO ve střední váze, Demetrius Andrade, dominoval nad jeho ruským sokem Arturem Akavovem (19-3-0, 8 KO). Bijce s přezdívkou „Wolverine“, který v roce 2016 zle potrápil Billyho Joa Saunderse, zkrátka k ničemu nepustil. Bylo velikým překvapením, když z čista jasna mezi oba borce, 34 vteřin před koncem souboje, vstoupil ringový Arthur Mercante Jr. a Akavova odmával. Ten se hodně zlobil, ale s verdiktem již nic neudělal. Bude zajímavé sledovat, kam povedou stopy šikovného Američana. Jestli směr Billy Joe Saunders? On sám si řekl v první řadě o Saula „Canela“ Alvareze.