DeGale s Eubankem prohrál a zvažuje konec kariéry!

James „Chunky“ DeGale (25-3-1, 15 KO) musel spolknout hořkou pilulku v podobě prohry s mladším rivalem Chrisem Eubankem Jr. (28-2-0, 21 KO), který mohl slavit jednoznačné vítězství na body po dvanácti kolech.

Třiatřicetiletý zlatý olympijský vítěz z Pekingu se v zápase jednoznačně nedostal ani do tempa. O čtyři roky mladší Eubank svými divokými výpady dělal svému protivníkovi velké problémy a již ve druhém kole úřadoval. Po sérii tvrdých úderů se DeGale poroučel k zemi a byl poprvé v zápase počítaný. Druhé počítání přišlo až v kole desátém, kdy si „Chunky“ vyloženě naběhl na Eubankův hák, který když ucítil slabost soupeře, tak se zakousl jak pitbull a po několika úderech přece jen dostal soupeře k zemi. DeGale se v tomto zápase snažil uklidnit tempo a boxovat více technicky, ovšem působil spíše pasivním dojmem. Často zaspával výpady svého soupeře a mladší z dvojice tak mohl slavit zasloužené vítězství 117-109, 115-112 a 114-112. Přitom poslední bodování pana Howarda Johna Fostra bylo ostudné a zřejmě se díval na jiný souboj.

„Musím si sednout nyní se svým týmem, se svou rodinou a rozhodnout se, co dál. Zanechal jsem svůj vlastní odkaz v boxu. Vyhrál jsem zlatou olympijskou medaili, dvakrát jsem se stal světovým šampionem a možná nastal čas odejít. Neudělal jsem tolik, abych si zasloužil vyhrát. Zkrátka musíte předvést víc, aby jste porazili někoho tak rozjetého, jako je Chris.“ – Mluvil již s pokorou DeGale. „Jsem zpátky, kde potřebuji být. Na vrcholu potravinového řetězce. Jdu si i pro ostatní pásy super střední váhy. Věděl jsem, že přijde a bude utíkat. Dominoval jsem v každém kole. Je to hodně zkušený a talentovaný borec, ale moje srdce a vytrvalost mě dovedla k vítězství. Mnoho lidí říkalo, že mě porazí jabem, že nemám pohyb. Byl to nejdůležitější zápas mé kariéry a já ho zvládl. Toto bude můj rok. Rok získávání všech pásů.“ – Vyhlásil Eubank.