Debut Agita Kabayela pod taktovkou Top Rank se zpozdí!

Aktuální světová osmadvacítka těžké váhy a bývalý evropský šampion EBU Agit Kabayel (19-0-0, 13 KO) se měl vrátit do ringu již následující víkend. Avšak kvůli problémům s vízy musí debut na americké půdě odložit.

Sedmadvacetiletý německý talent těžké váhy začátkem září utekl ze stáje SES Boxing, kde mimo jiné působí i Tom Schwarz. Kabayel si hrozně přál prorazit na americký trh a tak podepsal smlouvu se stájí Top Rank Boxing, kterou zastupuje skvělý promotér Bob Arum a kde nalezneme taková jména jako Tyson Fury, Kubrat Pulev, či Bryant Jennings. Kvůli svému americkému snu se rodák z Leverkusenu vzdal i pásu evropského šampiona a čekalo se, že svůj první souboj absolvuje hned začátkem roku 2020.

Poslední souboj totiž Němec s tureckými kořeny absolvoval začátkem března minulého roku s Andriyem Ruděnkem (32-5-0, 20 KO). Zkušeného a odolného Ukrajince pohodlně sfoukl ve dvanácti kolech na body. Již 18.1.2020 se měl vrátit po delší pauze do ringu, kdy se jeho soupeřem měl stát Victor Bisbal (23-4-0, 17 KO), ale tento střet se musí posunout, protože Kabayel má problémy s vízy a nyní tedy usilovně řeší získání potřebných papírů.