Dean Lonergan: Chceme pro Josepha Parkera dobrovolnou obhajobu, než se utká s Hayem!

Joseph Parker vs Beato Costa JuniorNa středeční tiskové konferenci, kde se oznamoval souboj mezi Davidem Hayem (28-2-0, 26 KO) a Tonym Bellewem (28-2-1, 18 KO), to pěkně vřelo. Oba borci se do sebe hezky pustili a musela je nakonec trhat ochranka. Zápas těchto dvou ostrovních borců se uskuteční 4.3.2017 v Londýně a již nyní panuje nenávistná atmosféra. Tony Bellew jakožto majitel titulu WBC v křížové váze, se posune o váhu výše, aby mohl, dle jeho slov, nakopat svému protivníkovi zadek.

Ovšem je zde háček, který se musí vyřešit. A to ten, že organizace WBO určila jako povinného vyzyvatele právě Davida Haye, který by si to měl rozdat s jedním z dvojice Joseph Parker (21-0-0,18 KO) a Andy Ruiz Jr.(29-0-0, 19 KO). Oba tito pánové se střetnou 10.12.2016 o titul mistra světa organizace WBO na Novém Zélandu. Kde je ten háček? V tom, že vítěz tohoto duelu by se měl utkat s Britem již do 120 dnů. Což zkrátka není reálné vzhledem k tomu, že Haye ještě nebude mít odboxováno s Bellewem. To se však nelibí Deanu Lonerganovi, který zastupuje novozélandský talent.

Joseph Parker - Robert Helenius - Carlos Takam

„ Lidé se na mě zlobí, že se již díváme přes rameno Andyho Ruize, ale to není pravda. Moje práce je se dívat daleko a plánovat. Joseph i Kevin Barry se plně soustředí na přípravu a já se zase plně soustředím na svoji práci. Ať už Joe prohraje nebo vyhraje musíme mít plán a dělat další kroky. Věci se v tomto světě rychlení mění a mojí prací je, být připraven. Budeme žádat, v případě výhry Joa, dobrovolnou obhajobu.“ – zdůvodnil Dean Lonergan, zástupce Duco Events.

Joseph Parker vs Bowie Tupou

A jaký je jeho pohled na zápas dvou britských bouřliváků? „ Je to určitě velmi chytré obchodní rozhodnutí. Oba přilákají velkou pozornost. Zápas Bellewa a Haye ve Velké Británii je prostě obrovská událost a obrovský obchod. Oba vygenerují obrovský zisk. David Haye bude velkým favoritem.“ – zaznělo ještě z úst novozélandského manažera