Dawid Kostecki opět do vězení?

Dawid KosteckiBývalý držitel několika titulů boxerských organizací v polotěžké váze 35 letý Polák Dawid Kostecki (39-2-0, 25 KO) je ve vazbě v Lublinu a nejspíš půjde opět do vězení!

Kostecki byl v profesionálním ringu od roku 2001 až do roku 2014, stihl odboxovat 41 zápasů a pouze dva prohrál. Za svou kariéru držel tituly organizací WBC, WBA, WBF a IBC.
Když 21. dubna 2012 vybodoval Gruzínce Sandro Siproshviliho, tak se měl o dva měsíce později utkat s legendárním Royem Jonesem jr, jenže deset dní před zápasem byl „Gypsy“ zatčen policií a dostal 2,5 roku na tvrdo pro spoluvlastnictví zločinecké skupiny, která čerpala zisk z vedení eskortní agentury.

Dawid Kostecki

Poté když opustil v roce 2014 vězení se vrátil do ringu, utkal se s krajanem Andrzejem Soldrou, kterému ovšem podlehl na body a už se do ringu nevrátil.

Dawid Kostecki a Artur Szpilka

Minulý měsíc byl zatčen v Lublinu a hrozí mu dokonce až 30 let vězení. Kostecki byl v nelegální skupině, který legalizovala nejméně 15 vozů ukradených v Německu a Belgii (hlavně BMW) a 8 podvodně vypůjčených (Mercedes) v hodnotě 3.000.000 EUR.
Policie dokázala dostat zpět 12 vozů, které byly vráceny do německých a belgických pojišťoven. Zatím policie zatkla 18 lidí, kteří byli součástí organizované zločinecké skupiny.
Tři z těchto lidí slyšelo obvinění že ji přímo vedli.
Soud by se měl konat někdy na přelomu září a října.

8.11.2014 Dawid Kostecki vs Andrzej Soldra