Davis vs Santa Cruz o dva tituly WBA!

Na konci října nás čeká zajímavý duel o titul WBA v lehké váze a o titul v super pérové váze WBA super Gervonta Davis vs Leo Santa Cruz!

24.20.2020 – Mohegan Sun Casino, Uncasville, USA
Lehká váha
Gervonta Davis vs Leo Santa Cruz

Americká neporažená dvojka a světová trojka lehké váhy „Tank“ Gervonta DAVIS (23-0-0, 22 KO) a mexická trojka a světová pětka super pérové váhy „El Terremoto“ Leo Santa CRUZ (37-1-1, 19 KO) se utkají v titulovém zápase o pás WBA v lehké váze a pás WBA super v super pérové váze!

Davis získal titul IBF v super pérové váze již v roce 2017, když v sedmém kole zničil Portorikánce Jose Pedrazu. O rok později získal v této váhovce pás WBA super, když ve třech kolech vyprovodil Argentince Jesuse Marcela Andrese Cuellara.

Loni v prosinci si odskočil do lehké váhy a získal pás WBA, když v jasné bitvě porazil Kubánce Yuriorkise Gambou. Nyní ho čeká zápas o dva pásy, což je docela výjimka, že se bude boxovat o tituly dvou váhových kategorií.

Do cesty se mu postaví šampión Leo Santa Cruz, který má na svém kontě pouze jedinou porážku s Carlem Famtonem, kterého ovšem v odvetě porazil.

Cruz získal titul WBA super v super pérové váze loni v listopadu, kdy v tvrdé bitvě vybodoval 115:112 a 2x 117:110 Američana Miguela Florese.