Davis sestřelil Romera a obhájil pás WBA!

Gervonta Davis vs Rolando RomeroAmerický „Tank“ Gervonta Davis dokázal ovládnout těžký souboj s krajanem Rolandem Romerem a obhájil světový titul organizace WBA v lehké váze! Video ze zápasu v článku!

28.5.2022 – Barclays Center, Brooklyn, USA
Lehká váha
Gervonta Davis 🇺🇸🆚🇺🇸 Rolando Romero
6. kolo TKO

Sedmadvacetiletý neporažený světový šampión „Tank“ Gervonta Davis (27-0-0, 25 KO) získal regulérní pás WBA v roce 2019, kdy ve dvanáctém kole ukončil Kubánce Yuriorkise Gambou. V roce 2020 jej obhájil výhrou nad mexickým boxerem Leo Santa Cruzem a naposledy loni v prosinci, když porazil dalšího Mexičana Isaaca Cruze.

Gervonta Davis vs Rolando Romero

Na nočním galavečeru v Brooklynu se tak postavil ke třetí obhajobě a do cesty se mu postavil do té doby neporažený prozatímní šampión organizace WBA, Američan „Rolly“ Rolando Romero (14-1-0, 12 KO). Zápas nabídl velmi vyrovnanou bitvu, ve které měl favorizovaný Davis problémy přesně Romera trefil, který měl skvělou obranu.

Gervonta Davis vs Rolando Romero

Nicméně Davis tlačil a po pěti kolech byly body vyrovnaný 49:46 a 48:47 pro Davise a 48:47 pro Romera. Jenže pak přišla přestřelka v šestém kole, jeden přesně umístněný úder na bradu a byl konec. Davis si tak připisuje již sedmadvacátou výhru v řadě a je stále neporažen. Na druhé straně Romero musel poprvé v kariéře okusit hořkost porážky.