Davis přijde o dva tituly. Musí si vybrat v jaké váze zůstane!

Organizace WBA pokračuje v revizi svých titulů. Americký šampión Gervonta Davis drží tituly ve třech váhových kategoriích, nyní si musí vybrat, v jaké váze bude pokračovat. Zbylé dva tituly mu budou odebrány!

Neporažený šestadvacetiletý americký „Tank“ Gervonta Davis (25-0-0, 24 KO) má v držení tituly v lehké, super lehké a super pérové váze. Nyní WBA rozhodla, že si musí vybrat, v jaké váze zůstane a zbylé dva tituly mu budou odebrány a uvolněny do dalších bojů.

Pás WBA super v super pérové váze váze získal v dubnu 2018, když na domácím galavečeru ve třetím kole kole ukončil argentinského boxera Jesuse Marcela Andrese Cuellara. Na konci roku 2019 se utkal pás WBA v lehké váze s Kubáncem Yuriorkisem Gamboou, kterého zdemoloval ve dvanácti kolech a poslal Kubánce třikrát do počítání.

Loni v říjnu dostal výjimku a v jednom zápase obhajoval oba tyto tituly. Na galavečeru v San Antoniu se postavil proti mexickému rivalovi Leovi Santa Cruzovi. Očekávaná bitva dvou šampiónů skončila již v šestém kole, kdy Davis svého soupeře knockoutoval.

Naposledy vstoupil do ringu letos v červnu, když vyzval šampióna super lehké váhy, neporaženého Američana Maria Barriose. Šampión se poroučel dvakrát v osmém a jednou v jedenáctém kole k zemi, ve kterém také Davis tehdejšího šampióna ukončil.

Zatím však není úplně jasné, v jaké váze nakonec Davis zůstane. Americký boxer totiž v posledních třech letech nastupoval ve třech kategorií a měl by se v nejbližších týdnech rozhodnout a poté mu WBA zbylé tituly odebere a uvolní.