David Price přijal omluvu od Kashe Aliho za kousance!

O víkendu v liverpoolské Echo Aréně se birminghamský bojovník. Kash Ali (15-1-0, 7 KO), postaral o pořádný poprask, když se několikrát zakousl do svého krajana Davida Price (24-6-0, 19 KO). V pátém kole tedy musel být diskvalifikovaný ringovým rozhodčím, Markem Lysonem.

Pětatřicetiletý rodák z Liverpoolu měl jasně navrch. Dominoval a celý duel kontrolovat svým dlouhým vystrčeným jabem. Ve druhém kole dokonce Alimu rozbil nos, tomu postupně duel přestal chutnat, ale zachutnal mu přes dva metry vysoký obr. „Budeš přede mnou utíkat jako králík.“ – Pustil se do oponenta Price na tiskové konferenci a v tu chvíli ani netušil, jak blízko bude pravdě. Jenže sedmadvacetiletý Kashuf Ali neutíkal, nýbrž jej okusoval, jako králík. V pátém kole se zakousl tak moc, že liverpoolskému obrovi udělal podlitinu na břiše. Ringový Mark Lyson byl tedy nucený souboj ukončit a Aliho diskvalifikovat. Toho už cestou do šatny potrestali fanoušci pískotem a sem tam nějakým kelímkem piva, který mu skončil za krkem.

„Odporné. Měli by mu sebrat doživotně licenci. Kousání muže na podlaze ringu. Ostuda“ – Prohlásil komentátor tohoto večera, Tony Bellew. I sám Price pro toto chování neměl pochopení a o případné odvetě nechtěl ani slyšet. „Nechci sdílet opět ring s někým, kdo se chová jako zvíře.“ – prohlásila aktuální světová sedmapadesátka. Nyní oba borci vychladli a Ali se svému oponentovi omluvil. „Chtěl bych se omluvit za své nepřístojné chování v souboji s Davidem Pricem. Omlouvám se všem fanouškům boxu, mému týmu, mé rodině, britské boxerské federaci, Davidu Pricemu, jeho týmu a jeho rodině. Cítím se velice trapně za své chování a za své činy po celý čas souboje.“ – Začal zpytovat svědomí sedmadvacetiletý bouřlivák.

„Doufám, že dostanu příležitost ukázat, že jsem lepší. Každý kdo mě zná, ví, že v sobotu jsem to nebyl já. Takto se normálně nechovám. Měl jsem již možnost mluvit s Davidem Pricem. Moc si vážím jeho přístupu, kdy nechtěl rozmazávat to, co se stalo v ringu a že přijal moji omluvu. Neexistuje žádné pochopení pro moje trapné chování.“ – Dokončil svoji zpověď Ali. Ten nejspíše vyfasuje pořádnou stopku a pěkně mastnou pokutu. Již nyní britský svaz zablokoval výplatu v hodnotě dvaceti tisíc liber a na této částce zřejmě nezůstane. Alimu dále hrozí až osmnáctiměsíční zákaz činnosti.