David Price: Odveta s Ruizem je pro Joshuu velkým rizikem!

David Price (24-6-0, 19 KO) věří, že odveta Anthonyho „AJ“ Joshuy (22-1-0, 21 KO) s Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-1-0, 22 KO) by mohla opět dopadnout fatálně pro britského borce.

„Ruizovi rozměry byly velkým problémem pro Joshuu. Jeho malá výška a rychlé ruce byly tím hlavním faktorem, kvůli kterému AJ prohrál. Nejnebezpečnější je, když má někdo rychlé ruce a vy nevidíte jeho úder. Tvrdý puncher je předvídatelný a můžete se připravit na jeho ránu, kterou vidíte, ale každý boxer vám řekne, že vás knockoutuje úder, který nevidíte.“ – Prozradil svůj pohled na věc pětatřicetiletý liverpoolský obr. Ten má s podobnou situací velké zkušenosti, když jej na začátku roku 2013 knockoutoval americký veterán Tony Thomspon, kterému stačily pouhá dvě kola.

Price šel okamžitě do odvety a to se mu stalo osudným. Tentokrát duel sice netrval jen dvě kola a americký „Tiger“ se dokonce ve druhém dějství poroučel k zemi, ovšem v pátém kole opět nachytal britský talent na švestkách a byla z toho druhá prohra kariéry. Tyto dva souboje okamžitě odstartovaly pád bronzového medailisty z Pekingu, jenž se již nikdy nedokázal vrátit na vrchol těžké váhy. „Kdybych mohl vrátit čas zpět, tak bych nikdy odvetu nevzal. Rozhodně ne hned. Někdy je lepší poslouchat hlavu, než srdce. Joshua je nyní v podobné situaci a podle mě je souboj s Ruizem obrovským rizikem.“ – Dokončil své povídání pro britská média David Price.