David Kubíček o šestém ročníku galavečeru v Táboře!

Již v pátek nás čeká Noc bojovníků v Táboře s pořadovým číslem 6 a tak jsem vyzpovídali v dnešním rozhovoru pořadatele a bývalého výborného boxera Davida Kubíčka! Samotné promo akce pro Vás připravujeme na úterý.

21.12.2018 – Hotel Palcát – Tábor
Noc bojovníků v Táboře VI
Vstupenky od 250 kč

Letos nás čeká již šestý ročník galavečeru v Táboře. V čem bude letošní galavečer jiný a kam ses za těch předešlých 5 ročníků posunul?
Bude jiný v tom, že se nám rozšířila základna KBC Tabor a bude za náš tým zápasit 8 bojovníků a konečně dvě ženy na gale a za náš tým.. obě dvě v MuayThai… Kam jsme se posunul to ani nevím sponzoři nový se nenašli, ale už jsme si zvykl a za druhé vím, že jsme malé město a v česku se ty galavečery tak rozjeli, že vím že to dělám pro místní lidí a snažím se jim dát domácí zápasníky a nebo, ty které mají rádi.

Vstupenky jsou již v prodeji. Kde je fanoušci najdou a kolik vlastně stojí?
Vstupenky jsou v předprodeji buď u nás v klubu nebo v hotelu Palcát na recepci. Cena je pouhých 250 Kč.

Na co se můžou fanoušci nejvíce těšit a kolik nás čeká zápasů?
Tak nejvíc se můžou těšit na své domácí zápasníky, jak na chlapy tak ženy.První rok si dá konečně na gale zápas má žena a trenérka Věrka Kubíčková a všechny zápasy budou pecka a hlavní zápas určitě Vladimír Lengal vs Ondřej Marvan v K1.

Je těžké hledat sponzory a celkově pořádat český galavečer nebo díky tomu, že už je tvá gala zaběhlou značkou, tak už je to snazší než třeba v minulých ročnících?
Jak jsme psal v první otázce, není to jednoduší určitě ne. Možná jen v tom, že vím kam sáhnout, komu napsat, a kam zavolat. Potom se už fighteři ozývají sami, že chtějí u nás zápasit, protože je to skromný domácí galavečer. Ale se sponzory je to špatné pořád, jsou to ti samý lidi, kteří mi pomáhají a točí se kolem mého gymu. Bez nich by to nebylo.. Takže není to jednoduché, ale proto to děláme.

Galavečer se bude i letos konat v hotelu Palcát. Proč si vlastně pro své galy vybral právě toto místo?
Vybral jsem pro svůj galavečer právě hotel Palcát, protože je to největší prostor v Táboře i okolo něj za druhé majitel hotelu Jiří Jeníček je můj kamarád a pomáhá mi a je zároveň hlavní partner samotné akce.

Kdy si začal skládat startovku a jak bylo těžké poskládat dvojice?
Startovku a celý Galavečer začnu dělat vždy v září a začínám sponzory, potom zápasy a poté vše ostatní.
Ano není to jednoduché skládat dvojce, protože poslední dobou každý pátý ti napíše – už máme skoro vánoce, už se nám nechce trénovat Já když jsem zápasil, tak jsme vánoce neměl tolik let a vůbec mi to nevadilo, protože jsem to bral jinak, ale tak to je, taková je dneska doba.

Všimli jsme si, že bude hodně zápasů v klasickém boxu. Je kickbox potažmo K1 v Česku na ústupu?
To si ani nemyslím, bude to zhruba půl na půl a jsem bývalý boxer ne připadá mi to tak, že box je jednoduší a není tolik nároční a lidé jsou leniví vidím to i na tréninku.
A nemyslím si, že je na odstupu, kdo to má rád, tak to pořád dělá. Já budu vždy prosazovat box a MT a K1.

V posledních 2-3 letech jsme se hodně posunuli v profesionálním boxu dopředu a enormně se začalo dařit MMA. Jak celou českou scénu hodnotíš?
V tom profesionální boxu to ani moc nevidím a je to škoda jak v amatérském boxu. Teď jsem byl na Ukrajině a myslím si, že nám tady chybí základny boxu, kde by se kluci mohli věnovat tomuto sportu na plno. Myslím si, že je to i lenivostí a ty kluci nemají motivaci a bohužel dnes jsou největší motivací peníze. Jak vidím MMA… Nějak se o něj nezajímám a ani to nedělám a ani dělat nebudu. Nejsem z těch trenérů, kteří se podívají na pár videí a otevřou si v gymu MMA, protože to teď frčí. Já ne, já se snažím dělat to, co mám pevně ve svých rukách a trénují ze zkušeností a snažím se stále zdokonalovat sám sebe. Okolo MMA je to zbytečně až moc velký humbuk a potom jde právě do ústraní box, MT a K1 a to mě docela mrzí. Doufám, že se to zase vrátí, ale musí se v tom začít něco dělat, musí to někdo pozvednout. Hodně lidí mi píše ať udělám MMA na gala, ale jak říkám, nedělám to v gymu a tak to nebude ani na gale.

Klub KBC Tábor, který vedete společně se svou manželkou Věrkou je velmi populární a plodí spoustu výborných fighterů. Kolik jste letos nabrali nových členů a jak dlouho vydrží a kolik jich pro změnu odpadne?
Ano začalo se nám nějak dařit, ale na úkor rodiny a financí. Posledních 13 týdnů jsme se nezastavili ani jeden víkend a musíme přes týden být celá rodina v gymu a přes víkendy jezdíme po zápasech a turnajích nebo galavečerech. Takže z jedné stránky jsme rádi, ale z druhé nemůžu trénovat lidí a tím jak jezdím pořád přič Českou republikou, tak přicházíme o peníze a hlavně to něco stojí, když pořád někam jezdíš, to je jídlo, ubytování atd.. Jinak na nábor nám přišlo v září přes 60 členů, ale je velký úpadek jestli jich zůstalo 20? Je to náročné, bolí to a musí makat a to se lidem moc teď nechce. Jinak máme teď asi 11 zápasníků, což je super, ale jak říkám, čím víc zápasníků tak tím více práce více cestování a bohužel sponzoři pořád nejsou, tak snad se to zlepší.

Od loňska se změnila jedna zásadní věc, rozrostli jste se o dalšího „Kubíčka“. Jak moc to ovlivnilo vedení klubu a vlastně i osobní život?
Ano máme krásného malého Kubíčka, teda spíše kuběnku je to úžasné jsem šťastně milující otec a je to náročnější s přípravou ženy na zápasy. Malá je od 6. týdne s námi v gymu skoro pořád, takže je tam více jako doma… No a pytlíkujeme to jak se dá, ale nějak se to vždycky zvládne. Zvládli jsme to s prvním miláčkem, tak to zvládneme i s tím druhým. Kluci mají Nellinku rádi, takže to jde samo a jsme jedna velká rodina. Moje žena není člověk, nechápu jak to vše zvládá.. Starat se o nás, o tréninky a ještě se připravit na zápasy uffff

Tvá žena Věrka bude součástí letošního galavečera poprvé také jako fighterka. Proč jste se rozhodli, že začne závodit?
Ano Věrka bude poprvé nastupovat na gale. Chtěli jsme už dříve, ale minulý rok porodila Nellinku, rok před tím byla na operaci se srdcem, takže to také nemá jednoduché, je blázen jako já. Ani nevím, jak to přišlo, prostě se začala se mnou připravovat a trénovat. Začala vše dělat na plno a proto jí to šlo tak rychle a je hodně svědomitá jako trenérka tak nyní i jako samotná zápasnice. Dře a dře a má nejdelšího trenéra pod sluncem, to je jasný Když vleze mezi provazy, tak má jediný cíl. Musím říct, že i když má jen 52 kg, tak to od ní nechutná když ji dělám pytel na sparingu, tak se potom půl dne nebavíme

Kdo všechno se bude podílet na šestém ročníku Noc Bojovníků?
Podílet se budou:
Hlavní partner: Hotel palcát
Mediální partner: Proboxing.cz
Dále: Octagon.cz, Prostor.a.s., M&M reality, Lord stavby, Cars centrum Pelhřimov, RK Stejskal, Nutrend, Dřevotvar, Jihostav, Lasmont, Czech builders, Thajské masáže, Cpc trading group, FH Assistence, Jan Žirovnický, Hayashi, Auto Zábrana, Jan houska, Irena Bublinková fotografie, David Peltan, Krása Tábor kosmetický & Brow bar salonek, barvy laky hladký – Milevsko