David Kubíček: Noc bojovníků stává pro diváky váženou tradicí

Pátý ročník Noc bojovníků v Táboře otevře své brány již 16. prosince v hotelu Palcát a tak jsme vyzpovídali promotéra tohoto galavečeru a také bývalého skvělého boxera Davida Kubíčka!

16.12.2017 Hotel Pacát, Tábor, Česká republikaNoc bojovníků v Táboře 5
Vstupné: Předprodej 250 kč / na místě 300 kč
– Lístky můžete zakoupit na recepci hotelu Pacát nebo přímo v tělocvičně KBC Tábor

Letos pořádáš již pátý ročník galavečeru v Táboře. Když zhodnotíš všechny předchozí, kam se za těch 5 let Noc Bojovníků posunulo?
“V mých očích a myslím si, že i v očích diváků, se každý rok posouvá o kousíčky v před. Ať už z hlediska organizačního, tak se i Noc bojovníků stává pro diváky váženou tradicí. Je pěkné, že už i samotní fighteři mě dopředu kontaktují a rádi by tu zápasili”.

Kde si můžou fanoušci zakoupit vstupenkya kolik vlastně stojí?
“Vstupenky v předprodeji se dají sehnat na recepci v hotelu Palcát nebo u nás na domácí půdě v KBC Tábor za 250,- Pokud to někdo nestihne, může si každý zakoupit vstupenky přímo v den akce za 300 korun”.

Co letošní galavečer nabídne, na co se můžou fanoušci nejvíce těšit a kolik nás čeká zápasů?
“Letošní galavečer nabídne divákům 13 zápasů. Z toho budou nejspíše 2 zápasy žen. Výjimečný je letošní rok tím, že můžu po 8 letech existence klubu postavit na našem galavečeru 7 z našich bojovníků. Jsem šťastný, že ta dřina a úsilí za něco stojí”.

Je těžké hledat sponzory a celkově pořádat český galavečer nebo díky tomu, že už je tvá gala zaběhlou značkou, tak už je to snazší než třeba v minulých ročnících?
“Ano je. S hledáním sponzorů je velký problém. Tento rok jsme oslovili více nových firem, ale bohužel bezvýznamně. Nebýt mé rodiny a přátel, kteří mi pomáhají ohledně gymu, tak by se galavečer těžko uskutečnil. A tím jím patří velký vděk.
Ale z organizačního hlediska je to pro nás snazší, jelikož jsme s v tom už s manželkou zběhlí. Největším problémem je neočekávané zranění fighterů, ale to bohužel někdo z nás neovlivní”.

Proč si zrovna vybral pro své galavečery hotel Palcát?
“Od prvopočátku děláme galavečer v hotelu Pálcát. Má to úroveň a disponuje největším sálem v okolí. S majitelem Jirkou Jeníčkem jsme přátelé, takže si vycházíme vstříc a myslím, že je to skvělé místo pro konání takové akce”.

Podle čeho vybíráš soupeře, jak dlouho před akcí začínáš řešit startovku?
“První začínám řešit fightery z našeho klubu, jelikož na nich ten galavečer stavím. Až následně řeším zbylé zápasy. Snažím se vybírat jedny z nejlepších fighterů z ČR, ale dávám šanci i zápasníkům méně zkušeným, jelikož je potřeba aby někde rostli. Vše začínám řešit zhruba 4 měsíce dopředu”.

Za poslední dva roky stoupl v České republice enormní zájem o profesionální box a box celkově je tady na velkém vzestupu. Nepřemýšlel si zařadit profíky i na svůj galavečer?
“Zatím ne. Profesionální box se mi tolik nelíbí, protože je to hodně o penězích. Samozřejmě někteří zápasníci šli v republice nahoru. Ale tím jak galavečer pojím s thajským boxem, kde mám profíky, tak bych to finančně neutáhl. A jelikož mám v klubu neprofesionály, tak chci dávat přednost jim”.

Ty sám si neustále v tělocvičně, jezdíš pravidelně trénovat i do kolébky bojových sportu do Thajska. Nemáš někdy nutkání skočit taky do ringu, když sleduješ své borce jako trenér a si stále v blízkém kontaktu s ringem?
“O tom mi ani nemluv. Věřím, že já mám občas větší nervy za ně než oni. Ale bohužel můj zdravotní stav mi nedovoluje se mezi ty provazy vrátit. Tak se snažím s nimi alespoň naplno trénovat a tím se udržovat ve formě. A to doufám bude hodně dlouho. I když lékaři tak nemluví, já si jdu za svým srdcem a třeba to jednou půjde. Thajsko mě duševně pomáhá po 10 měsících dřiny a potu v tělocvičně a dokáže mi nabít další baterky do nové sezóny”.

Vlastníš klub KBC Tábor, který vedete společně se svou manželkou Věrkou. Jak ti gym funguje, kolik třeba letos přišlo nových zájemců o bojové sporty?
“Náš klub roste každým rokem, ale sám víš, když děláš do bojových sportů, že je tam velký úpadek a tato generace není to co jsme byli my. Ani tolik válečníků neroste, protože se této generaci nechce makat. Jinak tento rok nám přišlo asi 60 nových zájemců, což je krásné číslo. A jsem rád za trenérku – mou manželku, která odvádí dobré trenérské výkony i po celých 9 měsících těhotenství”.

V Česku letos propukl bum v MMA. Ať už je to XFN nebo Oktagon, tak smíšená bojová umění jsou hodně v kurzu. Myslíš, že MMA vytlačí tradiční Muay Thai, Kickbox nebo Box?
“nemyslím si. Tyto sporty jsou populární, protože to přišlo ze světa, ale můj názor je, že box měl a bude mít tady tradici a thajský box neboli muay thai také”.

Letos čekáte s manželkou další přírůstek do rodiny, prozradíš nám, zdali to bude holka nebo kluk a kdy se dočkáme dalšího malého fightera?
😀 “Přál jsem si pinďíka, malého válečníka, protože dvě ženy už doma mám. Čím více se blížíme k porodu, tak mi na tom tolik nezáleží a hlavně si přeji, aby byla zdravá a možná se i více těším na tu holčičku. Takže budu mít doma 3 mladé holky. 😀 Termín máme těsně před galavečerem, tak snad nebudeme rodit v ringu”. 😀

Kdo všechno se bude podílet na pátém ročníku Noc Bojovníků?
“Těch firem a lidí včetně mé rodiny je opravdu mnoho a doufám, že na nikoho nezapomenu: Hotel Palcát, Prostor a.s., ProBoxing.cz, Jan Žirovnický, Lasmont, Czech builder s.r.o., Spilka a říha.s.r.o., RK Stejskal.cz, Cars centrum Pelhřimov s.r.o., CPC czech promotion company, M&M reality, Thai massage Tábor, Irena Bubliková fotografie, Dřevotvar s.r.o, Jan Houska ZJH,  Jihostav stavební s.r.o, Hayashi.cz, Fightstore.cz, Lord stavby, Gerberos gym, Kulturne.com, Auto Zábrana a samozřejmě Fitness OC Slunce a Mírovy za naše společné prostory”.