David Kubíček: Galevečer by bez rodiny a přátel snad nevznikl!

David kubíčekMáme zde rozhovor s bývalým skvělým amatérským boxerem a nyní trenérem klubu KBC Tábor Davidem Kubíčkem. David 15. prosince otevře brány oblíbeného galavečeru „Noc bojovníků v Táboře“, který pořádá již čtvrtým rokem!

1. V Táboře má už tvůj galavečer tříletou tradici, jak by si hodnotil své předchozí 3 galavečery?
Své předchozí tři galavečery bych hodnotil velmi kladně, protože v Táboře nikdy nic takové nebylo a já chtěl lidem bojové sporty více přiblížit. Jsem rád, že si fanoušci a lidé z okolí každý rok najdou čas na můj galavečer, který začal být prakticky součástí jejich života. Hlavně se mi každý rok povedlo připravit své svěřence, kteří dokázali porazit o mnoho let a především zápasově zkušenější borce. Jsem prostě rád, že si k nám fanoušci najdou cestu a přijedou třeba přes celou republiku a jsou nadšení a další rok se rádi vrací.

2. Nyní tě čeká již čtvrtý ročník, na co se fanoušci můžou těšit?
Čtvrtý ročník nabídne 13 zápasu, takový počet tu ještě nebyl a hlavně na naše čtyři kluky z KBC, to tu ještě nebylo a je to další krok k vzestupu táborských bojovníků. Druhou perličkou bude videoklip o našem klubu KBC, který vypukne a zazpívá přímo na akci reper Kastl. A poslední zajímavostí budou super profesionální zápasy v podání Jakuba Stelšovského, René Kupunce, Rasta Fraňa, Adama Kolaříka, Patrik Glézla nebo Michla Plesníka.

David kubíček

3. Je těžké hledat sponzory a celkově pořádat český galavečer?
Sponzoři tady v Táboře se dají sehnat hodně špatně a bohužel je to tak, že se nechce moc lidem dávat peníze. Na takové sporty se rádi přijdou podívat, ale něco dát, to je bída. Nemít rodinu a lidi kolem ní a mé kamarády, soukromkáře a lidé, kteří mi pomáhají s gymem, byl by problém vůbec udržet nejen náš gym, ale natož udělat takový galavečer. Pomáhají mi se vším, jsem rád za tu rodinu co máme v KBC, je to Skvělá parta! Takže galavečer je hodně náročný a bez nich by to nešlo!

4. Proč si zrovna vybral pro své galavečery hotel Palcát?
Protože jsem s majitelem Jiřím Jeníčkem a jeho pravou ruku Michalem Marešem trénoval. Jsou to kamarádi, kteří mi pomáhají ohledně prostorů, personálu a celkového zázemí. A především je to největší sál v okolí tábora i s ubytováním a kvalitní restauraci.

David kubíček

5. Jak si skládal startovku? Není tajemstvím, že s blížícím se galavečerem přijdou třeba i nějaká zranění a musíš narychlo řešit nové dvojice…
Ano startovku už třetím rokem skládám s mým dobrým kamarádem a hlavně dobrým trenérem a zápasníkem Rastem Fraňem ze slovenského klubu Gerberos gym. Pokaždé poskládáme slovenský tým a potom hledám český tým, ale třeba i polský a jiné zahraniční fightery. Ano jak říkáš, stalo se mi, že jsem otočil i celou startovku 10 zápasů a je to na prášky! A nejhorší je to, že ty figteři už nejsou co byli! Dřív byli pokornější, chtěli zápasit, alespoň za mě jsme zápasili s kýmkoliv a nevybírali si soupeře. Teď si někdy připadám, že jsou jak modelky, mraky peněz za špatný výkon, ne všichni samozřejmě, ale je jich dost. Jak říkám, když jsem zápasil, tak jsme to neřešili, šli jsem do zápasu i s boxerama, co měli o o sto zápasu i víc. A zrovna já jsem šel s boxerem, co mel přes 300 zápasů a já pouze nějakých 40 a stejně jsem ho porazil. Měli jsme s Polem hodně zápasu a bylo to já, on, on, já.. To byly časy….
Tím bych chtěl přehodit zápas Adama Kolařík vs Michal Plesník. Adam 50-60 zápasu a Michal 208 a nic neřeší, je to rváč a jde do toho. Tak to má být, to je srdce bojovníka.

6. Nepřemýšlel si zařadit na startovku i profesionální box?
Ale já mám tedy jen v thajském boxu skoro všechny a druhá věc, zlatý extraligový boxer než 5 profiků. Je to moc drahé, nemám půl milionu nebo milion abych to stavěl na profíkách. V boxu chtějí velké peníze, já už tu v minulosti profesionální duel měl, ale ohlasy byli špatný a to i zápas. Jak říkám raději sem postavím takové boxery, kteří tam nechají vše a zvednou publikum ze sedadel, než dát za jeden zápas 50-100 tisíc, který nemusí dopadnout dobře, ty víš o čem mluvím a nemam tolik financí. Je potřeba mladou krev, která chce bojovat, aby se dostali na výsluní a nehoní jen nějakou bilanci.

David kubíček

7. Ty si sám byl výborný boxer, jaké to je, se na ten sport koukat z pozice trenéra, nemáš někdy chuť do toho ringu skočit taky?
Ano, snažím se neustále zdokonalovat a jak říkám, cesta boxera skončila začala cesta trenéra a snažím se jít po té cestě, jak se dá. Například Thajsko, soustředění a neustále pracovat s mými svěřenci ať už v ringu nebo za ringem. Ani nevíš, jaké mam chutě tam vlítnout a nervy mám ještě větší jak oni. Ale zase je krásné, když připravíš svého svěřence a on potom vyhrává. Mám z toho velkou radost a potom do tréninku dáváme vše. Jak naše výhry, tak i prohry mě víc a víc motivují ke zlepšení.

8. V Táboře si založil před pár lety klub KBC Tábor, jak ti to funguje?
Klub funguje jak chodí lidi. Ne, já jsem hodně spokojený, našel jsem to, co tu nikdy nebylo a nám kolem sebe super lidi. Chodí soukromkáři i kluci, co chodí na hromadné tréninky, jsme tady dobrá parta. Do toho všeho jsem zapojil i mou ženu. Ta bojové sporty miluje stejně jako já, takže to oba děláme na 120% a především srdcem a děkuji majitelům Mírovi Pražmovi a paní Matyšové za prostory v OC Slunce a že díky nim můžeme takhle velká rodina. Já myslím, že to šlape, chtěli by to více zápasníků, ale bohužel teď je horší doba. 21 století internetu, každý se 5x koukne na net, koupí hadry a už nemusí trénovat. Bohužel už není až taková provázanost s trenéry se ctí. Já se snažím každému věnovat individuálně, s každým bojovníkem musíš pracovat na míru o to víc pak zamrzí, když se někomu věnuješ třeba dva nebo tři roky a najednou skočí nebo jde jinam a ani ti nepoděkuje, to je prostě dnešní doba. Ještě doufám, že se nám snad podaří rozjet i ty nejmenší a bude to úplně super.


9. Jak by si hodnotil českou amatérskou a profesionální scénu v boxu na mezinárodní úrovni? Jsme konkurence schopný?
Nemyslím si, myslím, že kluci tu nemají takové podmínky, aby se došťouchali někam do světa. Je potřeba opravdu hodně peněz, aby ses v amatérech a především v profikach někam dostal. Zde je to trošku štěstí a známostech, kluci kteří chtějí makat a jsou dobrý musejí chodit do práce nebo stát v noci na dveřích, aby se uživili a prakticky všechny tyhle sporty dělají ve svém volném na úkor třeba rodiny. V zahraničí májí podmínky pro sport úplně odlišné, ať už se jedná o finanční nebo sportovní zázemí. Profíci venku mají třeba vlastní tělocvičny, chodí si trénovat jak potřebují, mají dostatek volného času především na regeneraci, která je v tomto sportu velice důležitá.

10. Kdo všechno se bude podílet na čtvrtém ročníku Noc Bojovníků?
Na galavečeru se budou podílet lidé, kterým bych chtěl moc poděkovat. První je rozhodně má žena, která při mně stojí, pomáhá mi, mám v ní neskutečnou oporu a vše se mnou prožívá! Potom hotelu Plácat a celému jeho personálu v čele s majitelem Jiřím Jeníčkem. Potom Rastovi Fraňovi, který mě už 3 roky nenechá ve štichu a můžu se na něj vždy spolehnout. Mirkovi Foralovi, který mi pomáhá, Markovi Jelínkovi z Proboxing.cz, který vytvořil celý grafický kabát letošního ročníku a dále všem sponzorům. A hlavně celé grupě KBC Tábor, kteří mi pomáhají, aby klub stále šlapal, a že to se mnou taky vydrží 