David Higgins: Chceme dělení peněz 70 ku 30 ve prospěch Josepha Parkera!

Promotér novozélandského válečníka Josepha Parkera (26-2-0, 20 KO), David Higgins, chce dělení odměny za případný titulový souboj s Oleksandrem Usykem (17-0-0, 13 KO) 70 ku 30 ve prospěch svého svěřence.

Aktuální král těžké váhy a šampion organizací WBA, WBO, IBF a IBO Anthony „AJ“ Joshua (23-0-1, 21 KO) ještě ani neuvolnil titul WBO, ale promotér novozélandského válečníka Josepha Parkera už spekuluje nad rozdělením odměn pro případný střet jeho svěřence s hvězdným Ukrajincem. Podle Higginse by mělo jít o rozdělení 70 ku 30 ve prospěch Parkera. Co na tom, že Usyk je výše postaveným boxerem a povinným vyzývatelem, který má na případně uvolněný pás největší právo. Na to se podle něj asi nehraje.

„Usyk nezískal svoje postavení výhrami v těžké váze. Joseph je stranou A, protože dokázal vyprodat Principality Stadium v souboji s Joshuou a následně vyprodal i O2 Arénu v Londýně s Whytem. Pokud chce Usyk do ringu s Parkerem, pak očekávám rozdělení 70 ku 30 ve prospěch Joa. Možná se mi lidé budou smát, ale Parker porazil Andyho Ruize, vyprodal stadion v Cardiffu a O2 Arénu v Londýně. Jeho jméno má ve Velké Británii mnohem větší zvuk. Usyk je stranou B.“ – Rozpovídal se Higgins.