David Haye varuje Tysona Furyho, aby nepodcenil Deontaye Wildera v třetím souboji!

David „Hayemaker“ Haye (28-4-0, 26 KO) varuje svého krajana a šampiona WBC Tysona „The Gypsy King“ Furyho (30-0-1, 21 KO), aby nepodcenil ve třetím souboji bývalého šampiona Deontaye „The Bronze Bomber“ Wildera (42-1-1, 41 KO).

Dva nejlepší válečníci těžké váhy změřili svoje síly již dvakrát. V prosinci roku 2018 z toho byla hodně zajímavá bitva s hodně kontroverzní remízou. Odveta, která se odehrála v únoru letošního roku již byla naprosto jednoznačná. Aktuální král těžké váhy Tyson Fury v sedmi kolech zdemoloval šampiona WBC Deontaye Wildera a uštědřil mu první profesionální porážku. Nejhrozivější knockoutér těžké váhy se s tím však nehodlá smířit a okamžitě aktivoval doložku o trilogii, jenž by měla přijít na řadu 3.10.2020. Mnoho fanoušků není nadšeno z třetí bitvy a raději by oba borce viděli s jinými soupeři. Ovšem David Haye se na jejich další setkání hodně těší.

„Hodně mě zajímá, jak dopadne jejich třetí souboj. Někdy je to tak, že se dva borci utkají desetkrát a jeden z nich vyhraje devětkrát. Tady je to zcela jiné. Tihle dva, když si to desetkrát rozdají, tak to může pokaždé dopadnout jinak. Navíc v obou případech předvedli skvělý výkon a bavili fanoušky. Jejich odveta byla fantastická. Jsem fanouškem obou. Oba jsou to velcí válečníci, silní chlapci, mají různé dovednosti, ale jejich styly k sobě krásně sedí. Fury dokáže celý souboj kontrolovat a dominovat, jenže najednou přijde Wilder a jedním brutálním úderem všechny šokuje.“ – Rozpovídal se devětatřicetiletý Brit.

„Hayemaker“ také reagoval na slova Wildera, jenž prohlásil, že Fury není skutečným šampionem, dokud jej neporazí i ve třetím souboji. „Nerozumím tomu. Bylo to tak přesvědčivé vítězství, že už ani přesvědčivější být nemohlo. Nedokážu pochopit, že něco takového řekl. Možná je opravdu přesvědčený, že Fury porazil nejhorší možnou verzi Deontaye Wildera. Možná se opravdu stalo něco, co duel ovlivnilo. Každopádně hned po souboji řekl, že lepší muž vyhrál. Nevím, co si o tom mám myslet. Dostane příležitost svoje slova potvrdit. Jestli ve třetím souboji knockoutuje Furyho, pak může říct, že nyní to byl skutečný Wilder. Jeho komentáře bychom měli hodnotit až po trilogii. Buď bude za hlupáka, který mluvil nesmysly, nebo se ukáže jako opravdový šampion. Každopádně by jej Fury neměl podceňovat.“ – Dokončil své povídání bývalý šampion dvou váhových kategorií.