David Haye: Souboj mezi Furym a Joshuou bude ten největší titulový duel v historii!

Bývalý šampion křížové a těžké váhy David „Hayemaker“ Haye (28-4-0, 26 KO) považuje případný sjednocující střet Tysona „Gypsy King“ Furyho (30-0-1, 21 KO) s Anthonym „AJ“ Joshuou (23-1-0, 21 KO) za největší titulový duel v historii.

Těžko by jste s devětatřicetiletým „Hayemakerem“ nesouhlasili. Případný sjednocující souboj Tysona Furyho s Anthonym Joshuou by byl jistě jedním z největších titulových soubojů v historii profesionálního boxu a v těžké váze možná opravdu tím největším. Vždyť posledním nesporným šampionem královské kategorie byl Lennox „The Lion“ Lewis (41-2-1, 32 KO), když v roce 1999 zdolal amerického rivala Evandera „The Real Deal“ Holyfielda (44-10-2, 29 KO). Jenže tehdy byly ve hře jen pásy WBC, WBA, IBF, IBO a status lineárního šampiona. V případě dvou obrovitých Britů by přibyl ještě pás The Ring Magazine a hlavně světový pás WBO.

„Věřím, že souboj AJ s Tysonem Furym se odehraje v roce 2021 a bude to ten největší titulový duel v historii. Těžko si dokážu vybavit větší titulovou bitvu, než by byla tahle. Toto jsou dva šampioni na vrcholu svých sil, kteří překonají všechna očekávání a prolomí všechny číselné rekordy. Ať se jejich střet odehraje kdekoliv na světě, tak vydělá neskutečné peníze a každý fanoušek sportu u toho bude chtít být. Joshua bude chtít svoji šanci. Bude chtít dokázat, že je číslem jedna a tím nejlepším boxerem na světě. V odvetě s Andym Ruizem dokázal, že se umí poučit. Byl výrazně lepší, než v prvním duelu v Madison Square Garden.“ – Rozpovídal se Haye pro britská média.

Oblíbený britský válečník se rozpovídal i o senzačním výkonu manchesterského obra, který minulý měsíc deklasoval obávaného amerického knockoutéra Deontaye „The Bronze Bomber“ Wildera (42-1-1, 41 KO) a stal se tak šampionem WBC. „Nemyslel jsem si, že Wilder bude chtít hned trilogii, ale když nad tím tak přemýšlím, tak co jiného by vlastně měl dělat. Ovšem Fury ho v odvetě absolutně zdemoloval. Mlátil jej každou sekundu boje. Od prvního kola se do něj zakousl a systematicky ho ničil do té doby, než to zastavil roh Wildera. Každopádně můj tip je, že Fury vyhraje i třetí souboj. Joshua si musí poradit s Pulevem a následně zřejmě i s vítězem duelu Usyk-Chisora. Myslím si, že tu máme hodně zajímavých duelů.“ – Dokončil svůj rozhovor rodák z Londýna.