David Haye se rozpovídal o tom, proč se Deontay Wilder nevzdá trilogie s Tysonem Furym!

Bývalý šampion dvou váhových kategorií David „Hayemaker“ Haye (28-4-0, 26 KO) se rozpovídal o tom, proč se Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (42-1-1, 41 KO) nevzdá trilogie s Tysonem „The Gypsy King“ Furym (30-0-1, 21 KO).

Druhý souboj s britským obrem Tysonem Furym se americkému knockoutérovi Deontayi Wilderovi příliš nepovedl. Jednatřicetiletý rodák z Manchesteru předvedl dominantní výkon, ve kterém svého o tři roky staršího soka ukončil v sedmém dějství. Mnoho fanoušků i odborníků radilo bývalému šampionovi, aby se ihned nepouštěl do třetího souboje s aktuálním králem těžké váhy. Jenže Wilder má svoji hlavu a rozhodně se nechce smířit s první profesionální prohrou. Podle Furyho jde však rodákovi z Tuscaloosy jen o peníze, které za třetí měření sil dostane. „Byl jsem hodně překvapený, protože v našem posledním souboji nevyhrál ani vteřinu. Nemyslím si, že tolik spěchá na další výprask, ale spíš cítí peníze. Upřímně si myslím, že to je důvod pro jeho rozhodnutí. Dělá to pro peníze, protože moc dobře ví, že jakmile s ním vytřu ring potřetí, tak už tolik peněz v životě neuvidí.“ – Sdělil médiím začátkem tohoto týdne hvězdný „Gypsy King“.

Jeho krajan a bývalý šampion křížové i těžké váhy David Haye je však jiného názoru. „Wilder rozhodně není typ chlapa, který by před touto výzvou utekl. Podle mě ví, že podal v posledním souboji špatný výkon a o to víc bude chtít své chyby napravit. To se mi líbí. Libí se mi, že do toho souboje chce jít znovu. To jen dokazuje, že je to hrdý muž s velkým srdcem. Vždy chce podat ten nejlepší výkon a sám moc dobře ví, že se mu to v posledním souboji nepovedlo. Pravděpodobně sledoval ten duel a říkal si: „Co to sakra dělám?“ – Ale má příležitost to napravit. Miluji typy bojovníků, kteří jsou ochotni okamžitě naskočit do dalšího duelu a napravit své chyby. To stejné udělal i Anthony Joshua. Mohl mít pár lehčích soupeřů před odvetou s Andym Ruizem, ale on chtěl druhý souboj hned. Opravdu zoufale po něm toužil, protože věřil, že v prvním případě podal špatný výkon. Jsem si jistý, že kdyby Fury prohrál druhý souboj s Wilderem, tak by chtěl také okamžitě trilogii, aby napravil své chyby.“ – Myslí si devětatřicetiletý rodák z Londýna.