David Haye se rozpovídal o debutu Oleksandra Usyka v těžké váze!

Bývalý světový šampion křížové i těžké váhy David „Hayemaker“ Haye (28-4-0, 26 KO) se rozpovídal o přesunu Oleksandra Usyka (16-0-0, 12 KO) do nejtěžší váhové kategorie.

On sám se stal vládcem křížové váhy, když v roce 2008 zničil Enza Maccarinelliho. O rok a půl později dokázal David Haye vybodovat i obrovitého Rusa Nikolaye Valueva a stal se regulérním šampionem WBA v těžké váze. Nyní se o něco podobné pokusí i ukrajinský fenomén Oleksandr Usyk. Dvaatřicetiletý rodák ze Simferopolu dokonce křížovou váhu sjednotil a nyní si chce dojít také pro pásy v královské nejtěžší váhové kategorii. Již tuto sobotu si odbude svůj debut mezi obry a byť jeho soupeřem nebude plánovaný Tyrone Spong, který měl pozitivní dopingový nález, tak Eddie Hearn slibuje náhradu a Usyk by se měl určitě v Chicagu představit.

Osmatřicetiletý Brit se rozhodl svému nástupci poradit a jaké že jsou rady zkušeného „Hayemakera“? „Usyk hlavně musí udržet svoji rychlost, takže nesmí přibrat velké množství hmoty. Jen tak bude nejlepší verzí sebe samotného. Také jsem nechtěl přibírat velké množství svalové hmoty. Přece jen s Maccarinellim jsem vážil okolo 90 kilogramu a v souboji s Klitschkem jsem měl 95 kilogramů. To je rozdíl pouhých pěti kilo.“ – Rozpovídal se zkušený rodák z Londýna.

„Váha vyšší než sto kilogramů by mohla Usyka připravit o rychlost, načasování, rytmus boje a smysl pro vzdálenost. On si nemůže dovolit ztratit tyto cenné atributy. Usyk musí být rychlý a tvrdě zasahovat své soupeře, ale to nesmí příliš přibrat. Velké těžké váhy dokáže zdolat jen díky své rychlosti. Síla nebude hrát až takovou roli.“ – Myslí si Haye, který si po přestupu do těžké váhy nevedl vůbec špatně. Na body dokázal zdolat Valueva, před limitem ukončil odolného Chisoru a s Wladimirem Klitschkem sice prohrál, ale až bodovým verdiktem.