David Haye: Oleksandr Usyk udělal chybu, když vzal souboj s Dereckem Chisorou!

Již 23.5.2020 si to v londýnské O2 Aréně rozdá Oleksandr Usyk (17-0-0, 13 KO) s Dereckem „WAR“ Chisorou (32-9-0, 23 KO) a David „Hayemaker“ Haye (28-4-0, 26 KO) jednoznačně favorizuje svého krajana a svěřence.

Bývalý olympijský vítěz z Londýna a bývalý nesporný král křížové váhy Oleksandr Usyk neměl příliš snadný přesun do nejtěžší váhové kategorie. Na třiatřicetiletého Ukrajince se lepila smůlu se zraněními i soupeři. Nakonec si svůj debut přece jen odbyl na galavečeru v Chicagu, kde se utkal s osmatřicetiletým americkým veteránem Chazzem „The Gentleman“ Witherspoonem (38-4-0, 29 KO), kterého zdolal v sedmi kolech. Rodák z Filadelfie však bral duel na poslední chvíli a sám po duelu přiznal, že duel zabalil hlavně proto, protože už nemohl fyzicky pokračovat. Zkrátka a jednoduše mu došel dech a než aby se nechal mlátit, tak duel vzdal.

Ukrajinskou hvězdu však nyní čeká úplně jiný oříšek a tím je zkušený šestatřicetiletý britský výtržník Dereck Chisora. Světová desítka je sice jasný outsiderem tohoto střetu, ale mezi obry platí jedno pravidlo. Nikdy nepodceňujte tohoto rodáka ze Zimbabwe. Chisorovi samozřejmě věří i jeho promotér a krajan David Haye. „Myslím si, že Usyk udělal velkou chybu, protože si absolutně neuvědomuje, čeho je Chisora schopný. Neví, jaké to je střetnout se se stodvacetikilogramovou demoliční koulí. Ano, může se sice připravit se stejnými sparingpartnery, ale jeho trenér jim rozhodně nedovolí to, co se mu chystá udělat Chisora v desetiuncových rukavicích. Absolutně ho to šokuje. Bude nádherné to sledovat. Stejně jako bylo nádherné sledovat to, co udělal Fury Wilderovi. Tam si také lidé mysleli, že to bude opačně a nakonec Tyson dominoval v každém kole. My uděláme to samé a svět zažije šok.“ – Sdělil britským médiím devětatřicetiletý Haye.