David Haye oficiálně ukončil svou kariéru!

David Haye vs Arnold GjergjajBývalý světový šampión křížové a těžké váhy oficiálně ukončil ve svých 37 letech svou bohatou profesionální kariéru. Místo v boxerské síni slávy má jisté!

David „Hayemaker“ Haye
Bilance: 28-4-0, 26 KO
Narozen: 13.10.1980 – Bermondsey, Londýn
Debut: 8.12.2002 (Výhra nad Tony Boothem)
Poslední zápas: 5.5.2018 (Prohra TKO s Tony Bellewem)
Výška: 191 cm
Rozpětí paží: 198 cm

Davis Haye vydal včera na sociálních sítích prohlášení, ve kterém oficiálně oznámil ukončení své dlouholeté a úspěšné sportovní kariéry.

Haye poslední roky bojoval se zdravotními komplikacemi a po čtyřleté pauze se chtěl vrátit mezi elitu těžké váhy. Jenže po lehkých výhrách před limitem proti Australanovi Markovi De Morimu a Švýcarovi Arnoldovi Gjergjajovi přišel zápas pravdy proti krajanovi Tony Bellewovi.

Wladimir Klitschko vs David Haye

Haye byl jasným favoritem zápase, ale Belleě měl v zápase navrch a Haye si ještě v zápase přivodil zranění achilovky. Zápas skončil překvapivým vítězstvím Bellewa technickým KO v 11. kole.

Letos 5. května přišla velmi očekávaná odveta a Haye byl opět v pozici favorita. Jenže Bellew předvedl skvělý výkon a Haye na mistra světa křížové váhy nenašel recept a Bellew jej v 6. kole zdemoloval.

David Haye a Anthony Joshua

Haye během své kariéry prohrál pouze čtyřikrát a utkal se s takovými hvězdami jako byl Wladimir Klitschko, Nikolay Valuev,  Enzo Maccarinelli, John Ruiz a další….