David Haye: Joshua vyřídí Puleva ve dvou až třech kolech!

David „Hayemaker“ Haye (28-4-0, 26 KO) věří, že Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO) hladce obhájí své pásy WBA, WBO, IBF, IBO a povinného vyzývatele Kubrata „The Cobra“ Puleva (28-1-0, 14 KO) sfoukne ve dvou, až třech kolech.

Aktuální král těžké váhy a šampion organizací WBA, WBO, IBF a IBO Anthony Joshua má za sebou hodně těžký rok 2019. Nejprve zle narazil ve svém americkém debutu, kde jej zaskočil náhradník Andy „Destroyer“ Ruiz Jr. (33-2-0, 22 KO), jenž jej senzačně ukončil v sedmi kolech. Následná prosincová odveta v saúdskoarabském Rijádu byla ze strany britské hvězdy hodně opatrná. Účel sice splnila, protože rodák z Watfordu opanoval duel jednoznačně na body v poměru 2x 118-110 a 119-109, ale fanoušci úplně spokojeni nebyly. Přece jen Joshua se celou kariéru vyznačoval ofenzivním stylem boje, kdy knockoutoval skoro všechno, co mu pod ruku přišlo.

Nyní před třicetiletým Britem stojí povinná obhajoba v rámci IBF v podobě bulharského veterána Kubrata Puleva. Rodák ze Sofie má rozhodně to nejlepší za sebou, tudíž je ideálním kandidátem na nějaký ten perfektní knockout z rukavic šampion. To si ostatně myslí i bývalý šampion křížové váhy David Haye, který doufá, že jeho mladší krajan vytáhne z rukávu něco speciálního. „Joshua by mohl Puleva přeje technicky. Kdyby chtěl, tak ho s přehledem vyboduje, ale nemyslím si, že zrovna to bude chtít předvést. Svět očekává, že šampion udělá to samé, co předvedl Fury. Pokud byl Tyson schopný ukončit Wildera, tak Joshua by měl ukončit Puleva. Nemyslím si, že AJ bude bojovat s Pulevem opatrně. Může bojovat tak, jak je zvyklý. Využít sílu a dynamiku. Podle mě to bude trvat dvě, až tři kola než ho knockoutuje. Uvidíme opět toho Joshuu, kterého známe a milujeme.“ – Sdělil britským médiím rodák z Londýna.