David Haye: Dereck Chisora je extrémně motivovaný! Usyk se šeredně přepočítal!

Bývalý šampion dvou váhových kategorií David „Hayemaker“ Haye (28-4-0, 26 KO) pevně věří, že se Oleksandr Usyk (17-0-0, 13 KO) šeredně spletl, když si za svého budoucího soupeře vybral jeho svěřence Derecka „WAR“ Chisoru (32-9-0, 23 KO).

Pro olympijského vítěze a bývalého nesporného krále křížové váhy Oleksandra Usyka by měl být šestatřicetiletý britský raubíř Dereck Chisora zatím tou největší zkouškou v těžké váze. Ostatně po té má hvězdný Ukrajinec jen ten nejvyšší cíl. Dostat se k šampionovi WBA, WBO, IBF a IBO Anthonymu „AJ“ Joshuovi (23-1-0, 21 KO). Zástupce aktuální světové devítky a britské čtyřky David Haye však pevně věří, že se rodák ze Simferopolu šeredně přepočítal, když si vybral jeho svěřence coby příštího soupeře. Podle slov „Hayemakera“ je totiž Chisora extrémně motivovaný a hladový, jako nikdy předtím. „Dereck je momentálně v nejlepší fázi své kariéry. Samozřejmě Usyk je jasným favoritem. Patří mezi pětici nejlepších těžkých vah současnosti, je to olympijský vítěz a bývalý nesporný král křížové váhy. Je to velice šikovný a zkušený bojovník.“ – Rozpovídal se pro Talk Sport Haye.

„Víte, Dereck prohrál devět soubojů ve své profesionální kariéře a mnoho lidí si již myslí, že je za svým výkonnostním vrcholem, že už má to nejlepší za sebou. Ovšem když jsem jej nyní viděl v přípravném kempu, tak takového jej neznám. Je extrémně disciplinovaný, dodržuje stravu, chodí správně spát a zkrátka dělá vše pro to, aby vyhrál. To se nikdy nestalo. On nikdy nic nedodržoval a proto také prohrál těch devět soubojů, ale nyní je to jinak. Upřímně, Chisora by nikdy ve své kariéře neprohrál těch devět soubojů, pokud by byl tak motivovaný, jako je dnes. Dře na sto procent, je ve skvělé mentální pohodě a naprosto odhodlaný. Myslím si, že se Usyk přepočítal, když si jej vybral za soupeře. Neuvědomuje si, jak je Chisora dobrý a hlavně, jak je silný. Je jako býk.“ – Dokončil své povídání bývalý šampion křížové i těžké váhy. Usyk by se měl s Chisorou střetnout v některém z letních termínů, ovšem zatím není známo, kdy a kde přesně duel proběhne.