David Haye: Deontay Wilder má nejsilnější úder v těžké váze a neskutečně odolnou bradu!

Bývalý šampion křížové a těžké váhy David „Hayemaker“ Haye (28-4-0, 26 KO) se rozpovídal o kvalitách aktuálního šampiona WBC Deontaye „The Bronze Bomber“ Wildera (42-0-1, 41 KO).

Psal se rok 2013, když Deontay Wilder přijel do přípravného kempu Davida Haye. Tehdy ještě nebyl alabamský knockoutér šampionem těžké váhy, ale na kontě měl třicet vítězství a všechny před limitem. Navíc zkušený Brit potřeboval vysoké borce, jelikož se připravoval na bitvu s Tysonem „Gypsy King“ Furym (29-0-1, 20 KO), ze které ale nakonec dvakrát vycouval. Každopádně „Hayemaker“ mohl otestovat ničivou sílu amerického střelce na vlastní kůži. „Opravdu si myslím, že je to nejsilnější chlap v historii těžké váhy. Měl jsem zkušenost s tvrdými údery. Boxoval jsem dvanáct kol s Wladimirem Klitschkem, který mě trefoval desetiuncovými rukavicemi. Ovšem Wilderovi údery v osmnáctiuncových rukavicích byly daleko tvrdší a to jsem měl na sobě ochranou přilbu. Ani se mě skoro nedotkl a úplně to mnou otřáslo.“

Haye ovšem neoceňuje pouze Wilderovu sílu, ale upozorňuje na to, že mnozí přehlížejí jeho neskutečnou odolnost. „Nikdo nemluví o jeho odolnosti vůči úderům, ale on má opravdu neskutečně tvrdou bradu. Několikrát jsem jím otřásl, ale on se z toho za pár vteřin oklepal a pokračoval v boji, jako by se nic nestalo. Je fakt odolný a pokud se dostane do problémů, tak se dokáže rychle vrátit zpět do hry. Většinu boxerů přestanou poslouchat nohy a potřebují několik kol, aby se z toho vzpamatovali, ale jemu stačí pár vteřin a opět jde do boje.“ – Chválil amerického šampiona Haye. Je pravdou, že Wilder tuto schopnost potvrdil v prvním souboji s Luisem Ortizem. Kubánský „King Kong“ jím tvrdě otřásl na konci sedmého dějství, ale „Bronzový Bombarďák“ těžkou situaci přežil a na konci kola si v pohodě odkráčel do rohu po svých.