David Haye 95,9 kg vs Joe Fournier 88,6 kg!

David Haye a Joe Fournier se dnes utkají v osmikolové bitvě na galavečeru v americké Floridě! Přímý přenos na FiteTV. Galerie a video z vážení v článku!

DNES – Seminole Hard Rock Hotel, Florida, USA
Těžká váha
David Haye vs Joe Fournier

Vážení
David Haye: 95,9 kg
Joe Fournier: 88,6 kg

Čtyřicetiletý „Hayemaker“ David Haye (28-4-0, 26 KO) je bývalý světový šampión v křížové a těžké váze. V roce 2008 sjednotil tituly WBA super, WBO a WBC když ve druhém kole ukončil krajana Enza Maccarinelliho.

Následně přešel do těžké váhy, kde vyzval v listopadu 2009 ruského obra Nikolaye Valueva. Toho dokázal přetlačit na body a získal tak světový titul organizace WBA v těžké váze. Ten následně dvakrát obhájil nad Johnem Ruizem a olympijským vítězem Audley Harrisonem.

V červenci 2011 vyzval krále těžké váhy, legendárního ukrajinského boxera Wladimira Klitschka. Ačkoliv Haye dominoval svou pověstnou rychlostí tak jej Klitschko s přehledem vybodoval. V roce 2012 po výhře nad krajanem Dereckem Chisorou ukončil kariéru, kterou ale obnovil o 4 roky později vítězstvím nad Markem De Morim. V roce 2017 a 2018 nestačil v dvojzápase na bývalého šampióna Tony Bellewa a opět ukončil profesionální kariéru.

Tu dnes opět obnoví a dle svých slov to bude jen na tento duel. V exhibičním duelu vypsaném na 8 dvouminutových kol vyzve osmatřicetiletého neporaženého krajana dva roky mladšího neporaženého krajana Joe Fourniera (9-0-0, 9 KO). Ten má sice zajímavou bilanci, avšak se jedná se o bilanci se soupeři s ne moc lichotivou bilancí a proto se dá očekávat jasné a rychlé vítězství bývalého šampióna.