David Dvořák se za oceánem chystá na třetí zápas v UFC!

Třetí zápas v UFC, nejprestižnější světové organizaci smíšených bojových umění MMA, absolvuje v sobotu 22. května David Dvořák. Osmadvacetiletý zápasník z Hradce Králové vyzve v Apex centru v Las Vegas v muší váze do 57 kg o tři roky mladšího Brazilce Rauliana Paivu. Z pohledu žebříčkového postavení půjde o souboj desátého s jedenáctým. 

22.5.2021 – UFC Apex, Las Vegas, USA
Muší váha
David Dvořák vs Raulian Paiva

Český bojovník s přezdívkou Undertaker (Hrobník) předchozí dva souboje v UFC vyhrál na body. V březnu loňského roku porazil v brazilském hlavním městě Brasília domácího Bruno Silvu a v září Američana Jordana Espinosu. Souboj se odehrál v Las Vegas, tedy na stejném místě jako bude ten nadcházející. „Určitě je výhodou, že tamní prostředí už znám. Vím, co od toho čekat,“ prohlásil před svým prvním letošním soubojem Dvořák, jenž v MMA drží celkově úspěšnou sérii patnácti výher v řadě, naposledy prohrál v květnu 2012.   

Hradecký zápasník odcestoval za oceán už 4. května, nechce nic podcenit. Oproti loňsku ovšem nezamířil do Las Vegas, ale zakotvil v Los Angeles s mezizastávkou v Dallasu. Bylo to kvůli boxerskému zápasu Jana Maršálka, jednoho z Dvořákových trenérů. Tentokrát si role obrátili. „Bylo to zase něco jiného. Byl jsem rád, že do ringu leze zase někdo jiný. Roli trenéra i celý zápas jsem si užil. Byla to skvělá podívaná. V hledišti bylo 73 tisíc diváků,“ usmíval se Dvořák. Duel ovšem vyzněl pro soupeře, byť Maršálek poslal Kelvina Davise ve čtvrtém kole na zem, nakonec prohrál na body. 

PŘÍPRAVA PODLE PLÁNU

Česká výprava se poté přesunula do Los Angeles. „Máme tady ubytování u jednoho známého. I podmínky k tréninku jsou parádní. Příprava pokračuje podle plánu,“ hlásil Dvořák, kterého na cestě kromě Maršálka doprovází další trenér Jakub Kašpar. Již dorazil i třetí kouč Patrik Kincl, známý český zápasník MMA welterové váhy, který se účastnil se svými svěřenci turnaje nové české organizace bojových sportů MMAsters League, v jejímž čele sám stojí. 

Z Dvořáka a spol. čiší pohoda a dobrá nálada. „Atmosféra je parádní. Trénujeme stejně jako doma, dvakrát denně, jen náplň je specifická. Jedeme ostře, ale ve sparingu jen s lidmi z mého týmu, aby mě někdo nezranil,“ poukázal Dvořák, který se netají tím, že oplývá formou. „Cítím se dobře. Hlavu mám perfektně nastavenou. Myslím, že úplně nejlíp, co jsem kdy měl. Už se těším na zápas,“ zdůraznil.

Na Paivu je český Hrobník podle svých slov připraven. Věří, že jeho naděje pohřbí. Ale jestli to bude před limitem, to neřeší. Předchozí zápasy vyhrál na body.  „Pro nás je cíl jasný – vyhrát. Budu se držet svého plánu. Pokud ukončení před limitem nepřijde, tak prostě pojedu až do doby, než rozhodčí zápas ukončí,“ nastínil Dvořák. 

Plán a strategii na Brazilce má připravenou. „Jeho zápasy jsme samozřejmě viděli, něco máme, ale také si myslím, že už jsem natolik komplexní fighter, abych během zápasu poznal, v čem je jeho síla a prosadil si to svoje,“ uvedl. 

Největší zápas kariéry to prý pro českého zápasníka nebude. „Rád bych zápas s Paivou zařadil mezi top zápasy, ale pro mě byl zatím největším vrcholem hned první zápas v UFC v Brazílii. V něm jsem prožil nejhorší chvíle a sáhnul si na dno,“ prozradil.  

Kromě tréninku se Dvořák snaží i odreagovat. V Los Angeles vyrazili všichni na pláž. „Není to tak, že bychom si tady užívali výletů, ale chceme, aby David přišel i na jiné myšlenky a nemyslel 24 hodin na zápas,“ přiblížil jeden z trenérů Patrik Kincl. 

HUBNUTÍ AŽ VE VEGAS

V příštím týdnu se všichni přesunou do dějiště zápasu v Las Vegas. Zamíří do v UFC Performance Institutu.  „Po příjezdu nás otestují na covid, půjdeme do jednodenní karantény a pak nás kromě závěrečné přípravy čekají záležitosti kolem zápasu, focení, podpisy na plakáty a také nafasování nových věcí,“ popsal Dvořák události příštích dnů. 

A také bude řešit pro bojovníky tolik důležité hubnutí. V muší váze se musí dostat pod 57 kilogramů. „Mám asi šest kilo navíc, ale zatím to moc neřeším. To přijde na řadu až v příštím týdnu,“ poukázal David Dvořák.

Ve Vegas je také čeká setkání s hokejistou Tomášem Noskem, pardubickým odchovancem, jenž obléká dres místního týmu Golden Knights v zámořské NHL. Dvořák a spol. vyrazí i na utkání.  

„S Tomášem se znám více než rok. Před naším posledním zápasem loni v září jsme se potkali. David potom zápas vyhrál, tak by to mohl být takový rituál,“ usmál se Kincl.

 „Po víkendu budou mít rozpis play off, na hokej už může být polovina haly zaplněna diváky, tak Tomáš říkal, že by nám sehnal lístky. Na oplátku mu zkusíme domluvit náš zápas v UFC, ale jelikož na MMA zatím diváci nemohou, tak uvidíme, zda se to nějak podaří zařídit. Ale Tomáše při hokeji povzbudíme,“ slibuje ústy Kincla hradecká parta. 

Pokud Dvořák nad Paivou vyhraje, nejenže se posune do elitní desítky žebříčku UFC a vydělá 28 tisíc dolarů, ale mohl vyjednávat s organizací UFC už s předstihem o lepší smlouvě. Tu stávající má na čtyři duely. „S UFC komunikuji a určitě budeme o nové smlouvě jednat dřív. Rád bych právě už po tomto zápase,“ dodal Patrik Kincl. 

https://www.kryptex.org/?ref=88eb91e6