David Dvořák podepsal smlouvu s UFC!

14. březen je dalším velkým milníkem pro české fanoušky bojových sportů. Jako pátý český bojovník v historii se do největší MMA organizace světa UFC dostal David Dvořák! Vyzve Brazilce Bruna Silvu!

14.3.2020 – Brazílie
UFC Fight Night 170 / UFC on ESPN+ 28
David Dvořák vs Bruno Silva

Na domácím turnaji v Brazílii se měl původně “Bulldog” Bruno Silva (10-4) utkat s čínským zápasníkem, “Tibetským Orlem” Su Mudaerjim (12-4). Jenže Číňan se zranil a UFC povolalo velký talent českého MMA Davida Dvořáka (17-3).

David Dvořák naposledy prohrál 11. května 2011 na galavečeru GCF 12 v Brně s Filipem Mackem. Od té doby ušel Dvořák velký kus cesty a to bez ztráty bodů. Počet vyhraných zápasů v řadě nyní čítá celkem 13 a David by chtěl tuto sérii protáhnout i v UFC.

Ovšem bude to mít velmi těžké. Brazilec bude doma, před domácími fanoušky a hlavně se na tento datum již mnoho týdnů připravuje. David se svým trenérem a manažerem Patrikem Kinclem mají na přípravu necelý měsíc, ale Dvořák si věří a budeme bedlivě sledovat, jakým výkonem a výsledkem vstoupí do nejprestižnější ligy světa.

O hlavní zápas brazilského galavečera se postarají hvězdy lehké váhy. Domácí Brazilec Charles Oliveira vyzve Američana Kevina Lee!


Prvním českým zápasníkem v UFC stal v červenci 2010 Karlos “Terminator” Vémola, který v této organizaci bojoval v šeti zápasech a do června 2013 si připsal 2 výhry a 4 porážky.

Jako druhý podepsal v nejprestižnější MMA lize světa smlouvu Viktor Pešta, který od 31.5. 2014 do 15.1.2017 odbouchal celkem pět zápasů se skórem jedné výhry a čtyř porážek.

Třetí se do UFC dostala česká hvězda Lucie Pudilová, která ke svému prvnímu zápasu nastoupila 18. března 2017. Celkem odzápasila 7 duelů, z nichž dokázala vyhrát pouze dva a po poslední porážce letos 25. ledna s Američankou Justine Kish ji nebyla prodloužena smlouva.

Jako čtvrtý český zápasník se do UFC dostala pravděpodobně největší hvězda tuzemské MMA scény Jiří Procházka, který již čtyři roky nenašel přemožitele a je úřadujícím šampiónem japonské organizace Rizin. V Rizinu zápasil od 29. prosince 2015, kdy v prvním kole knockoutoval domácího bijce Satošiho Išiiu. Pod hlavičkou Rizinu působil dlouhých 5 let a připsal si celkem 12 vítězství a pouze jednu jedinou porážku s Muhammedem Lawalem, kterého ovšem v odvetě seřezal ve třech kolech. Kdo prvním soupeřem Procházky zatím není stále jasné.