David Dvořák dorazil do USA, kde se připravuje na druhý zápas v UFC!

Český zápasník David „Undertaker“ Dvořák odletěl v sobotu 5. září do Las Vegas, kde ho 20.září čeká druhý zápas v nejprestižnější MMA organizaci světa. Na galavečeru UFC Fight Night: Covington vs Woodley se postaví žebříčkově lépe postavenému Jordanu Espinosovi!

„Zápas je pro mě obrovská výzva a hrozně se těším. Je to možnost předvést se ve formě, ukázat,
co ve mě je a zase se posunout v žebříčku vzhůru, kam patřím,“ zhodnotil 28letý zápasník
nadcházející duel.

Dvořák (18-3) do UFC vstoupil v březnu 2020, kdy i přes krátkou dobu na přípravu zvládl jako první Čech vyhrát premiérový zápas. A co víc, porážkou Burno Silvy se probojoval do TOP 15 žebříčku muší váhy, kde mu v současnosti patří 14. příčka. Po prvním úspěchu stojí hradecký rodák před největší výzvou profesionální MMA kariéry, kterou započal v roce 2010. Po nestandardně dlouhé přípravě je plný sebevědomí a věří, že si z centra Apex, kde během koronavirové krize probíhá většina UFC zápasů, odveze patnáctou výhru v řadě.

Jeho soupeřem je zkušený Američan Jordan Espinosa (15-7-1NC), který je ve váhové kategorii do 56.7 kg na 13. pozici a v UFC absolvoval již čtyři zápasy s bilancí 2-2. Naposledy se v kleci
představil v červnu tohoto roku, kdy si po třech kolech s Markem De La Rosou připsal vítězství jednomyslným bodovým rozhodnutím.

První zmínka o nadcházejícím duelu se objevila již v červenci. Původně se měl Dvořák s Espinosou střetnout na galavečeru UFC 253, ale zápas se nakonec uskuteční již o týden dříve. Dvořák bude zápasit na úvodní kartě Prelims. Následovat bude nabitá hlavní karta, na které se představí jména jako Johnny Walker, Donald Cerrone, Niko Price, Colby Covington, Tyron Woodley a vycházející hvězda Khamzat Chimaev.

Dvořák do USA odletěl v doprovodu trenérů Jana Maršálka a Jakuba Kašpara. V neděli 13. září se k výpravě přidal i Davidův manažer Patrik Kincl. Pro trénink mají k dispozici sportovní
centrum UFC Performance Institute, které zápasníkům nabízí zázemí nejvyšší světové kvality, a česká výprava pravidelně navštěvuje i tělocvičnu Randyho Coutura.

O víkendu Dvořák absolvoval poslední těžký trénink a nyní ho čeká už jen dolaďování detailů a shazování váhy. Týden před zápasem se cítí výborně a váha klesá podle plánu.