David Coldwell: Chisoru čeká hodně tvrdý boj, ale je ve skvělé formě!

Trenér Derecka „War“ Chisory (30-9-0, 21 KO), David Coldwell, si uvědomuje, že před jeho svěřencem stojí opravdová výzvy v podobě polského válečníka, Artura „Szpila The Pin“ Szpilky (22-3-0, 15 KO).

Nikdo prakticky netuší, co se dá očekávat od souboje mezi aktuální světovou šestnáctkou, Dereckem Chisorou a světovou čtyřiadvacítkou, Arturem Szpilkou. Jak pětatřicetiletý Brit, tak o pět let mladší Polák dokáží svými souboji překvapit. Někdy pozitivně a někdy totálně negativně. Pokud vezmeme souboje z poslední doby, tak rodák ze Zimbabwe jednoznačně ukázal kvalitu v souboji s Takamem. V druhém souboji s Dillianem Whytem vedl na body, než padl v jedenáctém kole brutálním knockoutem. Naopak absolutně propadl v posledním souboji se Senadem Gashim, či v souboji s Agitem Kabayelem.

I třicetiletý rodák z Věličky má svoje vrcholy a pády. Hlavně se čím dál častěji mluví o jeho skleněné bradě. Tu načal již v roce 2014 Američan Bryant Jennings, který Szpilku ukončil před limitem po jednostranném bití. Polák šel do sebe a začal na sobě tvrdě pracovat, což dokázal i v souboji se šampionem WBC, Deontayem Wilderem, kterého svoji šikovností trápil devět kol, než si naběhl na brutální hák až ze samotného pekla. Tehdy se o skleněné bradě mluvit nedalo. Toto by zřejmě nerozchodil nikdo (vyjma Tysona Furyho), ale od tohoto okamžiku se vše zhoršilo. Ještě rychleji, než šampion, jej ukončil krajan žijící v Brooklynu, Adam Kownacki. Oplácanému chasníkovi stačily čtyři kola. Průšvih přišel i v posledním souboji tohoto polského rebela. Mariusz Wach s ním dokázal několikrát tvrdě otřást, ale Szpilka nakonec utekl hrobníkovi z lopaty a následně dostal dárek v podobě bodové výhry, každopádně dobrý dojem nezanechal.

Fanouškům tak nezbývá nic jiného, než se modlit ve skvělou formu obou borců a přesně s takovou informací přispěchal i kouč britského borce, David Coldwell. „Dereck trénuje velmi tvrdě a bere tento souboj velice vážně. Ví, že je ve fázi, kdy si nemůže dovolit prohrát. Navíc si chce vybojovat ještě jednu titulovou šanci. Chisoru čeká tvrdý boj. Musí ukázat maximum, aby Szpilku porazil a pokud to dokáže, tak si odnese cenné vítězství. Nezapomínejme na to, že Szpilka hodně zatápěl šampionovi WBC, Deontayi Wilderovi.“ – Rozpovídal se pro britská média kouč Chisory.