David Bauza: Boxovat o titul ve vyprodané Lucerně byla pro mě velká čest!

O velké překvapení se 30. prosince v pražské Lucerně postaral rodák ze Zlína David Bauza, který dokázal ovládnout titulový zápas ve střední váze a porazit favorita Vladimíra Říhu. A tak jsme si pro Vás připravili rozhovor s novým českým šampiónem!

David Bauza (6-6-3, 3 KO) je nový šampión střední váhy, když dokázal porazit 2:1 na body 98:95, 98:94 a 93:97 domácího Vladimíra Říhu (10-4-0, 5 KO).
Jaké má dojmy ze zápasu? Jaké nabídky mu chodí? Bude odveta? Vše se dozvíte v dnešním rozhovoru!
FOTO: Lenka Bartáková / CZECHFIGHTERS.cz

Si novým českým šampiónem střední váhy, jak se cítíš po tak těžkém zápase?
“Cítím se dobře. Jsem rád, že jsem to zvládl, byl to opravdu těžký zápas”.

Favoritem zápasu byl bezesporu Vláďa Říha, jak hodnotíš své vystoupení v Lucerně?
“Své vystoupení v Lucerně hodnotím kladně. Dal jsem do toho zápasu opravdu maximum. Myslím, že to byl můj nejlepší výkon v profiringu a odměnou mi byl český titul, což je naprosto fantastické”.

Jaké to bylo boxovat před vyprodanou Lucernou a ještě o titul?
“Popravdě jsem byl hodně nervozní. Boxovat o titul ve vyprodané Lucerně byla pro mě velká čest. Taková nabídka nechodí každý den”.

Byla to pro Tebe první bitva, kterou si odboxoval na celých deset kol. Jak pro tebe bylo těžké se porvat také s fyzičkou, deset kol je už přeci jen velká zátěž?
“Fyzička pro mě byla v tomto zápase největší problém, byl to vlastně můj druhý soupeř v ringu. Můj nejdelší zápas byl maximálně 6 kol a ty čtyři kola navíc byla znát.. Na přípravu jsem měl necelý měsíc, takže to bylo opravdu náročné”.

Po zápase tě prý kontaktoval Tolja Hunanyan, že by tě o získaný titul vyzval. Přijmeš tuto nabídku?
“Ano, Tolja mě vyzval přímo v ringu po zápase. Odpověděl sem mu, že potřebuji čas na přípravu. Po pravdě při mé práci na 3 směny není snadné se na takové duely připravit, ale rozhodně se tomuto zápasu nebudu vyhýbat”.

Vláďa Říha napsal na svém FB, že si skoro netrefil žádný čistý úder. Jak by si to komentoval?
” 🙂 Já si myslím, že on sám ví, že sem trefil hodně čistých úderů. Samozřejmě hodně úderů šlo taky do krytu, protože se skoro celý zápas kryl. Viděl jsem video, kde tvrdí, že měl nejtvrdší přípravu za svoji kariéru. Já si musel vzít v práci 6 dní neplacené dovolené, abych mohl alespoň týden trénovat dvoufázově. Týden před Lucernou tvrdil, že radši v ringu zemře než aby prohrál. Čekal sem, že do mě vletí od prvního kola, ale on jenom chodil zabalený v krytu. Jestli takto chtěl porazit Štěpána Horvátha tak může být rád, že boxoval se mnou”. 🙂

Kdyby chtěl Říha odvetu, dal by si mu ji?
“Nemám s odvetou žádný problém, ale tentokrát za našich podmínek a u nás”.

Ačkoliv v boxu už máš něco odboxováno, tak nejsi mezi fanoušky až tolik známý. Řekni nám kdy ses vlastně k boxu dostal, kdo tě trénuje a prostě něco o sobě.
“K boxu jsem se poprvé dostal v 15 letech, kdy mě do tělocvičny přivedl můj táta. V amatérech sem boxoval zhruba 4 roky. Poté sem nastoupil do práce a moje podmínky už nebyly ideální. Pauza trvala dlouhých 8 let. Díky mému manažerovi Stanislavu Schreiberovi se podmínky ve Zlíně velice zlepšily, máme novou tělocvičnu a můžeme trénovat denně. V současné době mám výborného trenéra z Běloruska Andreye Parhomika”.

Jaké máte s trenérem plány na rok 2018?
“Plány na rok 2018 zatím žádné nemám. Uvidíme co přijde. Musím skloubit práci a přípravu, což není vždy úplně snadné.