David Allen nehodlá po tvrdé porážce od Davida Price končit!

I přes tvrdou a bolestnou porážku od Davida Price (25-6-0, 20 KO) nechce David „White Rhino“ Allen (17-5-2, 14 KO) končit svoji profesionální kariéru boxera, byť ho souboj s krajanem stál skoro zdraví.

Sedmadvacetiletý David Allen je ve Velké Británii hodně populární. Rodák z Doncasteru je totiž stále svůj a vesele konverzuje se svými fanoušky pomocí twitteru. Zkrátka velký sympaťák s velkým srdcem. Souboj s Davidem Pricem pro něj měl být obrovskou šancí. Ano Allen měl již dříve velké souboje třeba s Dillianem Whytem, Luisem Ortizem, či Tonym Yokou, ale vždy byl jen v pozici potravy, což on sám věděl a také podle toho trénoval. Jenže vítězství nad Nickem Webbem vše změnilo a následné čtyři výhry v mladém Britovi zažehly velkou chuť poprvé něco dokázat. Souboj s Pricem byl ideální, ale bohužel to nevyšlo. „Bílého Nosorožce“ musel zastavit jeho vlastní roh a on na nosítkách zamířil z haly rovnou do nemocnice.

Dlouho se spekulovalo, že to bude jeho poslední souboj. „Jsem tam, kde jsem byl před rokem, ale historie se zopakuje a já se zase vrátím. Ovšem při návratu chci mít normálního soupeře. Nejsem stavěný na to, abych boxoval s dvoumetrovým gigantem. Pokud budu dobře připravený, tak mohu předvádět dobrý box a mohu boxovat na určité úrovni, třeba o britský pás.“ – Rozpovídal se Allen pro Sky Sports. Je tedy zřejmé, že britský mladík chce velké souboje, ale on sám si přiznává, že na absolutní špičku nemá. „Pokud oheň stále hoří, pak pokračuj v boji. My fanoušci tě rádi uvidíme opět v bitvě.“ – Napsal jeden z fanoušků na twitter. Vzápětí přišla odpověď od Allena. „Odejít z boxu by bylo pro mé zdraví možná horší, než v něm zůstat.“ – Zřejmě se tedy můžeme těšit na další boje tohoto sympatického Brita.