David Allen knockoutoval Browna. Chisora se natrápil s Gashim!

Zajímavý galavečer přinesla stáj Matchroom Boxing do londýnské O2 Arény, kde dva hlavní duely obstarali čtyři borci z těžké váhy. Slibovaných epických bitev jsme se však nedočkali, byť jeden tvrdý knockout padl.

Jako první vešel do ringu britský raubíř, Dereck Chisora (30-9-0, 21 KO), kterému se postavil nepříjemný německý borec s kosovskými kořeny, Senad Gashi (17-3-0, 17 KO). Devětadvacetiletý „GachineGun“ vsadil všechno na rychlost a pohyb po ringu, což mu i celkem vycházelo. O šest let starší Chisora jakoby nemohl najít recept na svého soupeře, kterého honil doslova po celém ringu. Gashi s úsměvem proplouval celým zápasem, ovšem nedokázal zvýšit úderovou aktivitu tak, aby „DelBoye“ vybodoval. Pětatřicetiletý rodák ze Zimbabwe držel střed ringu a postupně obouchával mladšího soupeře na spodky, ukončit jej však nedokázal, respektive se k ukončení ani nepřiblížil. Duel tak dospěl až do bodového verdiktu, kde 99-91, 100-90 a 100-91 mohl slavit nakonec Chisora. Se vší úctou k britskému veteránovi, s takovým výkonem nemůže pomýšlet na souboj s Anthonym Joshou a dost možná se na něm již podepisuje zub času.

Hlavní souboj celého gala obstarali další dva borci těžké váhy. Jako první do ringu vstoupil již čtyřicetiletý veterán a bývalý světový šampion WBA, Lucas „Big Daddy“ Browne (28-2-0, 24 KO). Následoval jej o třináct let mladší britský miláček publika, David „White Rhino“ Allen (17-4-2, 14 KO). Oba bijci slibovali velkou bitvu plnou tvrdých výměn, jenž se bohužel nekonala. Úvod zápasu vyšel lépe Brownovi. Australský veterán působil uvolněným dojmem, využíval své výškové převahy a perfektně časoval své údery, zejména pak zvedák ze zadní ruky, který precizně nacházel bradu mladého Brita. Jenže ve třetím kole zaúřadoval, jako blesk z čistého nebe, David Allen. Nejprve rozbil Australanovi nos, aby jej o setinu vteřiny později ukončil brutálním úderem na játra. Browne šel k zemi a v bolestivé grimase se svíjel na podlaze ringu. Zvednout se již nedokázal. Mladík z Doncasteru mohl začít slavit své největší vítězství kariéry, když dokázal bývalého šampiona ukončit ještě dříve, než jeho britský kolega Dillian Whyte.