Daniel Vencl

Daniel VenclDaniel se narodil 8. března 1978 v Českém Brodě.
Sportu se věnuje od mládí, nejdříve karate a aikido, poté závodní kulturistice, následně kickboxu, muay thai a nyní již více než dvacet let boxu. Poslední rok se specializuje na překážkové běhy a Cross training.
Celková bilance jeho zápasů napříč sporty je 81 vítězství, 19 proher a 9 remíz.

Trenérská kariéra
První pokusy o tréninky boxu v Poděbradech uskutečnil již v roce 1999, oficiálně zde ale začal trénovat box až v roce 2004, kdy úspěšně absolvoval trenérskou zkoušky 4. třídy (licence D).
Kromě trénování boxu v Poděbradech Daniel pokračoval i ve své závodní kariéře a také zvyšoval svou trenérskou kvalifikaci.
Postupně složil trenérské zkoušky 3. třídy (licence C) a v roce 2010 na trenérské škole Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze a získal tak licenci B.
V roce 2014 získal jeho Club Boxing Poděbrady 2. místo v České národní lize boxu

Amatérská kariéra
V roce 2010 Daniel dosáhl svého největšího sportovního úspěchu v boxu, když na Mistrovství České republiky získal ve váhové kategorii do 91 kilogramů bronzovou medaili. Přitom dokázal porazit i Lukáše Viktoru, českého reprezentanta a držitele stříbra z mistrovství Evropské unie.

Profesionální kariéra
Mezi profesionální boxery vstoupil teprve v roce 2015, ale vítězně, když svého soupeře Roberta Červeňáka porazil před limitem. Dále porazil Petra Fröhlicha, Rudolfa Murka a Petra Giňu – v tomto zápase získal i naší cenu pás Proboxing.cz.
Na své zápasy se vždy připravoval sám ve své tělocvičně v Poděbradech.

2.7.2016 Souboj o Baltický titul UBO
Dan vstoupil do svého prvního titulového duelu v Tutnově proti domácímu Jakubovi Synkovi a byla z toho první porážka mezi profesionály. Prohrál na body (91:99, 92:99 a 93:98).
Zároveň předal i náš pás Proboxing svému soupeři.

Oficiální stránky: www.boxingpodebrady.cz