Daniel Vencl: Připravuji se stejně jako na Šudu!

Daniel VenclPoděbradský boxer, trenér, promotér galavečeru v Poděbradech a expert našeho webu Daniel Vencl v rozhovoru nejen o připravované akci v Poděbradech 25. února, kde uvidíme české hvězdy Karla Hořejška, Pavla Šoura, Michala Dufka, Marka Procházku nebo Jindřicha Veleckýho, který se utká právě s Venclem o světový titul menší organizace GBF!

Jak se těšíš na další titulový zápas?
“Jako na každý zápas. Moc na to nemyslím kvůli organizaci celého gala”.

Jak probíhaly přípravy s tvým trenérem Martinem Mrázem?
“Defacto stejně jako na Luboše Šudu, jen s více pohybem na nohou. Myslím, že nám to s Martinem klape a známe se už spoustu let”.

Už si zažehnal zdravotní komplikace s loktem, kvůli kterému si byl loni na operaci?
“Ty bohužel už neskončí nikdy, naopak se další přidali”. (sních)

Po Lubošovi Šudovi tě čeká další legenda české scény, na co si budeš muset dávat největší pozor?
“Obdivuji Jindru pro jeho houževnatost. Je o mnoho zkušenější a má víc zápasů v profi než já i s Lubošem dohromady”.

Daniel Vencl

Bude to tvůj třetí titulový zápas. Nejdříve si prohrál s Jakubem Synkem o baltický pás UBO a poté s Lubošem Šudou o český pás ČUBP. Co si změnil během přípravy, aby to tentokrát vyšlo?
“Myslím že vracet se k zápasům zpátky v čase se nebudu, ale určitě jsem se poučil. Chci prostě vyhrát a hotovo”.

Galavečer v Poděbradech zároveň i pořádáš. Jak se dokážeš soustředit na tak těžký zápas a zároveň zvládat organizační schopnosti?
“To je největší problém. V tomto případě jsem spíš ve funkci promotéra než boxera. Musím se poprat se vším dohromady a na konci celého gala ještě podat výkon….asi si dám čokoládu, abych to zvládl”. (smích)

7. V profi ringu máš nového manažera, shodou okolností majitele našich stránek Marka Jelínka. Proč padl výběr právě na něj?
“Marek je nezmar, který už několikrát dokázal, že dokáže zařídit cokoliv. Myslím, že to byla dobrá volba a přeji mu aby, ze mě nezešílel”.

8. V Poděbradech uvidíme hodně českých hvězd, Pavla Šoura, Jindru Veleckýho, Karla Hořejška, Marka Procházku nebo Michala Dufka. Jak se ti podařilo získat na svůj galavečer tolik hvězd v porovnání s minulými ročníky?
“Poděbrady mají v boxu, díky mému oddílu, velké jméno a to v amatérském i profesionálním. Díky zájmu o zápasy v Poděbradech jsem musel několik opravdu dobrých boxerů odmítnout. Snažil jsem se o to nejlepší a samozřejmě je to opět o komunikací s mým manažerem Marek Jelínkem”.

Jakub Synek vs Daniel Vencl

Heroes Gate se bude konat den před tvým galavečerem a bude poprvé bez klasického boxu. Co si o tom myslíš? Není to nakonec výhoda pro tvou akci?
Někde jsem slyšel, že všechny dobré boxery má u sebe Vencl a proto na Heroes nebude box 🙂 Néé vážně, nevím jak odpovědět, ale těší mě to. Nechci na své gala tahat jiné sporty, chci dělat jen box pro který dýchám. Ostatní sporty mě nechávají chladným”.

Trochu v tichosti si odboxoval zápas v pražském Retru, kde si třikrát posadil na zadek Lukáše Kroka.
“Jel jsem na zápasy kvůli svým amatérům, Tyityisovi a Antošovi (kteří bez problémů vyhráli a předvedli fantastické výkony) a když už jsem tam byl tak jsem se rozhýbal také…ale nedá se mluvit o zápasu, soupeř byl velmi špatný”.

V březnu se bude konat opět velký galavečer Box Live a jako hosta se pořadatelům podařil husarský kousek, protože by tam měla být legenda Floyd Mayweather. Co to pro náš box znamená?
“Floyd není můj šálek kávy, ale je to pravděpodobně největší TOP boxer, který by mohl dorazit. Pro český box je to velká vzpruha po návštěvě Tysona před několika lety”.

Daniel vencl vs Jindřich Velecký

Ty mezi hosty budeš mít legendy českého boxu Rostislava Osičku a Luboše Šudu. Proč padla volba právě na ně?
“Jak jsem již několikrát říkal, tak Luboš je můj velký boxerský vzor a byl jasnou volbou. V amatérech je to právě Rosťa Osička, který je historicky nejznámější a navíc jsme se dohodli na dražbě jeho obrazu, za kterou nakoupíme vybavení pro hendikepované boxery – Paraboxery”.

Máš ve svych řadách plno kvalitních amatérských boxerů, Tomáše Tyityise, Dana Antoše, Davida Ploce a další. Neplánuješ s některými přejít do profi?
“Náš oddíl opravdu nabízí kvalitní boxery a určitě do budoucna do profi přejdou, ale myslím, že by měli ještě něco dokázat v amatérech. Můj názor je že do profi můžou kdykoli, ale návrat do amatérů je nemožný (i když se neustále mění pravidla AIBA). Jmen, které připadají v úvahu je hodně”.

Daniel Vencl vs Jindřich Velecký