Daniel Vencl: Boxovat v Lucerně byl vždy můj sen!

Máme zde rozhovor s pitbullem z Poděbrad Danielem Venclem, jenž už se těší na odvetu s Jakubem Synkem v Lucerně, kterému by rád vrátil porážku z loňského léta!

Daniel Vencl se pohybuje mezi profesionálními boxery od února 2015, kdy zdemoloval v prvním kole Roberta Červeňáka. Tentýž rok spráskal ještě Petra Fröhlicha a Rudolfa Murka.

Rok 2016 začal výhrou nad Ludvíkem Giňou, kterého porazil na domácí gale před limitem v prvním kole. Poté přišli dvě porážky, nejdříve prohrál na body titulový zápas právě s Jakubem Synkem a následně v dalším titulovém zápase podlehl také na body legendárnímu Lubošovi Šudovi.

Letos jsme mohli vidět Dana v ringu už šestkrát. Nejdříve si připsal snadnou výhru nad Lukášem Krokem, poté doma získal světový titul malé organizace GBF, když ve dvanáctikolové bitvě vybodoval Jindřicha Veleckého.

Pak si připsal další dvě snadné výhry, když zdemoloval Petra Pírka-Pula a Romana Horvátha. Následně přišla smolná prohra s Radkem Giessmanem, kde musel odstoupit pro zranění nohy a zápas tak nedoboxoval.

Naposledy stál v ringu v Německu, když vyzval domácí hvězdu Ilju Mezenceva. Favoritovi dokázal vzdorovat 4 kola a odnesl si prohru před limitem.

Nyní tak Dana čeká velmi očekávaná odveta, ve které si bude chtít vzít zpět porážku, kterou mu Synek uštědřil loni 2. července v Trutnově.

Letos jsme tě viděli mezi šestnácti provazy celkem šestkrát a nyní tě čeká duel číslo sedm. Jak zvládáš takovou porci zápasů?
„Mám teď životní formu a díky práci trenéra na plný úvazek ve svém klubu Boxing Poděbrady mám čas na tréninky a stravu“.

V březnu ti bude už 40 let, jak se udržuješ v tak vysoké formě? Porovnej svou přípravu, když si boxoval co by amatér a nyní skoro ve čtyřiceti letech.
„Trénuji 2x denně a nemusím se do tréninků nutit. Naopak si při dnech volna (sobota) cítím prázdný. V amatérech jsem to měl podobně, jen s tím rozdílem, že jsem trénoval pouze jednou. Velký rozdíl byl v psychice. Dřív jsem byl nabitý mládím a stačilo to. Teď cítím, že potřebuji víc tréninků….. Jen se divím, že držím pohromadě“. 🙂

Na zápasy se připravuješ pod skvělým trenérem Martinem Mrázem. Jak je těžké skloubit přípravu profesionálního boxera a zároveň se věnovat na 100% svému klubu a svým boxerům?
„K Martinovi Mrázovi do SK Boxing Praha jezdím 2x v týdnu a poslední fáze bude o 3 trénincích. S oddílem se mé tréninky skloubit dají, protože mám velké množství kvalitních boxerů a tím pádem sparingů. V současné době mám 130 členů a s tím se dá už velice dobře pracovat“.

Jak je to se zraněními?  Není tajemstvím, že tě celou profesionální kariéru zlobí tělo, ať už šlachy nebo natažené a natržené svaly?
„Zranění pořád přetrvává, ale naučil jsem se s tím žít a přizpůsobit tomu svůj trénink. Podle slov doktora bych při celkové opravě těla rehabilitoval 1,5 roku a při mém věku by to byl konec kariéry. Tak to opravíme, až to nepůjde dál“. 🙂

V říjnu si boxoval poprvé v zahraničí a bylo to proti německé hvězdě Iljovi Mezencevovi. Byl to tvůj nejtěžší soupeř kariéry? A jaké byly jeho největší přednosti?
„Byl to velký oříšek. Byl hrozně vysoký a velmi silný. Na váze proti mě vypadal jako můj syn (a věkem by to šlo 😂) ale v ringu byl vyrovnaný, klidný a velmi přesný. Dost mě rozhodla i cesta, ubytování a vše okolo tohoto duelu. Byl to hodně zvláštní galavečer….. Ale soupeř byl jasně lepší než já“.

Máš proti sobě odvetný duel v Lucerně proti Kubovi Synkovi. První střetnutí si prohrál na body. Když si na tento duel vzpomeneš, proč nevyšel, byl Jakub o tolik lepší nebo to bylo i zapříčiněné zraněním ruky které si měl?
„Jakub je velmi šikovný boxer a jak říkáš, bojoval jsem se zraněním loktu. Hned po zápase jsem si nechal loket operovat a teď je to lepší. V Lucerně už to budu zase já a jdu si pro výhru“!

Pro každého boxera je čest boxovat v Lucerně a ne každému se tato příležitost poštěstí. Co to pro Tebe znamená, je to vrchol tvé dosavadní kariéry?
„Určitě ano. Byl to vždy jeden z mých snů. Jeden byl potkat se s Lubošem Šudou v ringu a druhý je Lucerna. Velmi se na zápas těším a dám do něj maximum. Myslím, že se diváci mohou těšit na pěkný zápas a všechny zvu na tento jedinečný večer“.

Pokud Jakuba v Lucerně porazíš, budeš chtít ještě jednu odvetu, třeba doma v Poděbradech? Protože by jste to měli jedna – jedna na zápasy, jednou si boxoval s Kubou na jeho domácí půdě, nyní na neutrální a v případě tvé výhry se úplně tvé domácí prostředí nabízí a třeba i o nějaký titul….
„Na tuto otázku neumím odpovědět. Mám už plán na rok 2018 a další zápas s Jakubem tam není….. Ale necháme to otevřené a ničemu se nebráním“.

A teď opačná otázka. Kdyby si s Kubou prohrál, budeš přemýšlet o konci své kariéry?
„Vlastně jsem odpověděl v předchozí otázce. Mám na celý rok plán a v tom pojedu. Zastavit mě může pouze zdraví. Věk je v tomhle jen číslo a stejně tak zápas s Jakubem“.

Jakub Synek vs Daniel Vencl

V únoru budeš opět pořádat galavečer boxu v Poděbradech, na kterém se s radostí podílí i náš web, neboť vždy vidíme opravdu skvělé amatérské a profesionální duely. Můžeš nám říct nějaké bližší informace o dalším ročníku galy v Poděbradech?
„Galavečer v Poděbradech bude minimálně o 2 třídy výše. Za jedno to bude prostor – Golf Club Poděbrady a 1000 metrů plochy s hotelem, restaurací a to vše v honosném prostředí a dál budou skvělé profesionální a amatérské zápasy. Gala bude 4. Března 2018 a už teď jedou přípravy na plno“.

Jak si vedou tví amatérští boxeři jako Tomáš Tyityis, Josef Horáček, Dan Trikal nebo Natálka Trikalová?
„Tyityis i Horáček jsou stále to nejlepší co mám a jsem na ně hrdý. Na sourozence Trikalovi samozřejmě taktéž, jen mají teď moc školy a tréninky jim úplně nevychází. Mám ale i další talenty v dětech – Zdeňka a Jana Maliarikovi, Sebastiana Macháčka, Jakuba Křížka a další“.

Komu by si chtěl poděkovat za podporu, sponzoring a prostě lidem okolo Tebe?
„Určitě mým nejbližším, trenérovi Martinu Mrázovi a lidem z SK Boxing Praha, sponzorům – Top Profits (Jakub Kroulík), Stretch (Marek a David Smělý) a Pitbull West Coast (Petr Kerum), samozřejmě Proboxing.cz (Marek Jelínek) a velký dík velkému kamarádovi Karel Feferonka“.Jakub Synek vs Daniel Vencl 2