Daniel Dubois zdemoloval Ebenezera Tetteha v prvním kole! Adams překvapivě remizovala!

Teprve dvaadvacetiletý britský talent Daniel „Dynamite“ Dubois (13-0-0, 12 KO) opět prezentoval svoji ničivou sílu, když si v pátek hravě poradil s ghanským válečníkem Ebenezerem Tettehem (19-1-0, 16 KO).

V pátek večer se v Royal Albert Hall uskutečnil další hodně zajímavý galavečer pod taktovkou britského promotéra Franka Warrena. Ovšem v hlavním předzápase večera přišel menší šok. Dvojnásobná olympijská vítězka Nicola „The Lioness“ Adams (5-0-1, 3 KO) zaváhala, když se zkušenou Mexičankou Marií „Polvorita“ Salinas (21-7-4, 7 KO) pouze remizovala. Mexická válečnice se v ringu prezentovala hodně agresivním stylem boje, na který šestatřicetiletý Britka nedokázala najít recept a musela se spokojit s hodně vydřenou remízou v poměru 97-93, 94-96 a 95-95. Adams dokázala uhájit titul WBO muší váhy, ale její výkon rozhodně nepřesvědčil.

V hlavním zápase večera se již žádné překvapení nekonalo, byť ghanský válečník Ebenezer Tetteh sliboval šok britským fanouškům. „Dubois nikdy neochutnal takovou sílu, jako je ta moje. Myslí si, že vstoupí do ringu a hned mě pošle k zemi, ale jakmile začnu rozdávat údery, tak pochopí, jak moc se mýlil.“ – Hrozil před pátkem jednatřicetiletý rodák z Accry. Jenže k ničemu takovému jej teprve dvaadvacetiletý britský „Dynamite“ nepustil a celkem hladce jej zlikvidoval v prvním kole. „Byl to podle mě skvělý výkon. Udělal jsem to, co jsem udělat musel. Pracoval jsem svým tvrdým jabem a vše, na čem jsem v tréninkovém kempu pracoval, jsem uvedl do praxe. Myslím si, že se každým soubojem zlepšuji.“ – Usmíval se aktuální držitel pásu britského impéria a mezinárodního titulu WBO.