Daniel Dubois se vrátí do akce na konci roku. V prosinci se utká s Kyotarem Fujimotem!

21.12.2019 se londýnské Copper Box Aréně vrátí do akce teprve dvaadvacetiletá britská hvězdička Daniel „Dynamite“ Dubois (13-0-0, 12 KO). Jeho soupeřem se stane třiatřicetiletý japonský samuraj Kyotaro Fujimoto (21-1-0, 13 KO).

Teprve dvaadvacetiletý rodák z Londýna má za sebou fantastickou jízdu rokem 2019. Během devíti měsíců stihl čtyři souboje a všechny své soupeře ukončil před limitem. Bývalého neúspěšné vyzývatele o titul mistra světa Razvana Cojanu poslal k zemi ve druhém kole, Richarda Larteye ukončil o dvě kola později, krajana Nathana Gormana zdemoloval v pěti dějstvích a Ebenezer Tetteh se nedočkal koncem první rundy. Fantastická jízda aktuální světové osmadvacítky a držitele mezinárodního titulu WBO. A do konce roku stihne ještě pátý souboj s rozhodně hodně zajímavým soupeřem.

Třiatřicetiletý japonský válečník Kyotaro Fujimoto jednu dobu platil za celkem slibný talent těžké váhy a mnohdy se mluvilo o jeho souboji s Anthonym Joshuou. Tehdejšímu králi těžké váhy měl rodák z Osaky otevřít cestu na japonský trh, jenže dnes je vše jinak. Rodák z Watfordu není šampionem těžké váhy a Fujimotovi aktuálně patří až třiadevadesátá pozice světového žebříčku. Důvod? Roční neaktivita čtyřnásobného šampiona Japonska a držitele titulu WBO Asia – Pacific. Fujimoto se vrátil až letos na konci října, kdy ukončil podprůměrného Suthata Kalaleka v šestém dějství.

Nyní jej ovšem čeká úplně jiný soupeř. 183 centimetrů vysoký a 105 kilogramů vážící japonský samuraj ztrácí na mladého Brita ve všech aspektech. Dubois je totiž minimálně o pět kilo těžší, o třináct centimetrů vyšší a má o dvanáct centimetrů větší rozpětí paží. A to nemluvíme o brutální síle dvaadvacetiletého „Dynamitu“. Sečteno podtrženo, Fujimoto zřejmě při svém prvním souboji mimo rodnou zemi dostane pěkně naloženo.