Daniel Dubois knockoutoval Nathana Gormana a zastínil i výkon Joe Joyce!

Jednadvacetiletý britský „Dynamite“, Daniel Dubois (12-0-0, 11 KO) si s přehledem poradil se svým krajanem, Nathanem Gormanem (16-1-0, 11 KO) a získal do držení britský titul. Joe „Juggernaut“ Joyce (10-0-0, 9 KO) se natrápil s Bryantem „By-By“ Jenningsem (24-4-0, 14 KO).

Sám třiatřicetiletý rodák z Londýna, Joe Joyce, chtěl ukončit o rok staršího Američana, Bryanta Jenningse, před limitem a pokračovat tak ve svém stoprocentním knockoutovém tažení těžkou váhou. Jenže rodák z Filadelfie neboxoval vůbec špatně a již v prvním dějství dal svému soupeři ochutnat hodně tvrdý spodek, který Joyce jistě pocítil. Američan dobře pracoval z defenzívy, čekal na svoji šanci a hlavně úřadoval perfektní hákem z levé ruky. Ano, Joyce měl konstantní tlak a soupeře neustále zasypával údery, byť ním nedokázal ani jednou otřást, což každý očekával, že se stane. Stříbrný olympionik zvítězil zaslouženě na body, ale rozhodně nepředvedl úchvatný výkon. Bodoví sudí jej viděli vyhrát v poměru 118-109, 117-110 a 115-112. Redakce ProBoxing viděla souboj vyrovnanější, 115-113 pro britského borce.

To jednadvacetiletý Daniel Dubois předvedl v souboji s o rok starším Nathanem Gormanem daleko kvalitnější a vyspělejší výkon. Rodákovi z Nantwiche vzal jeho největší zbraň, tedy jab z přední ruky, který on sám dokázal dobře využívat a postupně staršího rivala rozbíjel. Poprvé v kariéře se Gorman ocitl na podlaze ringu již ve třetím dějství a dal se tušit rychlý konec duelu. Byť se třiadvacetiletý Brit rychle posbíral a v ringu rozjel zběsilou přestřelku, do které vtáhl i svého mladšího soka, tak otočit průběh souboje se mu nepodařilo. Dubois se během čtvrtého dějství uklidnil a v pátém opět úřadoval. Tentokrát naposledy. Kombinace jabu z přední ruky a dlouhé zadní má zkrátka své kouzlo. Gorman šel opět k zemi, ale na osm byl opět na nohou. Bohužel ringový sudí, Viktor Loughlin, se rozhodl duel raději ukončit. Svěřenec Rickyho Hattona ještě stihl trošku zaprotestovat, ale následně prohru uznal, jako správný chlap.