Daniel Dubois : Chci zápas s Joe Joycem a chci ho porazit!

Britská boxerská federace jmenovala dva boxery, kteří si to mají rozdat o titul BBBofC v těžké váze. Těmi jmenovanými jsou Joe „Juggernaut“ Joyce (8-0-0, 8 KO) a Daniel „Dynamite“ Dubois (10-0-0, 9 KO).

Minulý měsíc předložila britská federace BBBofC zajímavý návrh k duelu v těžké váze. O britský pás by si to měli totiž rozdat Joe Joyce a Daniel Dubois. Tento titul byl uvolněná Highiem Furym, který jej v roce 2018 získal v souboji se Samem Sextonem, kterého dokázal ukončit technickým knockoutem v pátém dějství. Zatím to vypadá, že se tomuto souboji nebrání ani jedna strana, ale je v tom menší háček. Jednadvacetiletý Dubois má naplánovaný souboj na 27.4.2019 s Richardem Larteyem. O dvanáct let starší Joyce se zřejmě představí na galavečeru Wilder vs. Breazeale, ale to je zatím pouze spekulace. Pokud by oba obři své duely vítězně zvládly, zřejmě by se střetli na konci léta o titul BBBofC.

„Jsem rozhodně pro, aby se tento zápas uskutečnil. Jsem si jistý, že se utkáme, protože nevidím žádný důvod proč bychom neměli. Chci se mu postavit a chci ho porazit. Odspárovali jsme společně okolo čtyřiceti až šedesáti kol v amatérech. Sparing je sparing a zápas je zápas. Byla to dobrá zkušenost. Je to hodně silný chlápek, který vám nedá ani chvíli pokoj a pořád se na vás tlačí. Je to velká výzva pro každého, kdo se s ním postaví do ringu. Každopádně, já tvrdě dřu každý den a jsem lepší každým dnem.“ – Prozradil Daniel Dubois britským médiím.