Daniel Dubois chce ukončit Razvana Cojanu před limitem!

Britská hvězdička těžké váhy, Daniel Dubois (9-0-0, 8 KO), se utká 8.3.2019 s rumunským obrem Razvanem Cojanu (16-5-0, 9 KO). Oba borci se do sebe zaklesnou v Royal Albert Hall v britském Kensingtonu.

V minulém roce si borec s přezdívkou „Dynamite“ hravě poradil s dalšími dvěma Brity. DL Jonese dokázal ukončit technickým knockoutem ve třetím kole. Toma Littla ukončil stejným způsobem o dvě kola později. Nejtěžší zkouška čekala na teprve jednadvacetiletého Duboise loni v říjnu, kdy se postavil ostřílenému veteránovi Kevinu Johnsonovi. I v tomto případě rodák z Londýna obstál, ovšem nyní až na body. Zkušenému „Kingpinovi“ nedal žádnou šanci a s přehledem jej přejel 100:91. Nyní se mu do cesty postaví rumunský obr Razvan „Raz“ Cojanu. Ani to nebude pro mladého Brita snadná překážka. Rumun narozený ve Voinesti sice neplatí za to nejlepší, co těžká váha nabízí, ale dokáže zavařit.

Své by o tom mohl vyprávět bývalý šampion WBO, Joseph Parker, který se s ním natrápil všechna vypsaná kola. Kubánský „King Kong“ jej sice stihl lehce spláchnout ve dvou kolech, ale další Brit, Nathan Gorman, už měl opět ruce plné práce. I když jej přejel hladce 119:109, 119:109 a 120:108, tak před limitem jej ukončit nedokázal. Na stejném místě, jako se střetnou tito dva borci, bojovali ti nejlepší z nejlepších. Například Lennox Lewis, Frank Bruno, či Henry Cooper. „ Bude to pro mě velký okamžik, když budu bojovat na místě, kde bojovali moji hrdinové. Lewis, Bruno, Cooper, ale i Muhammad Ali. Ti všichni zde sváděli své bitvy. Je to úžásné bojovat na takovém místě a zařadit se do seznamu k těm největším. Samozřejmě chci vyhrát knockoutem. Myslím, že moje síla a rychlost budou tím faktorem, který to rozhodne.“ – Myslí si mladá britská hvězda.