Dana White o Furyho plánu zkusit si MMA: Nedává to žádný smysl!

Prezident největší a nejslavnější ligy MMA světa Dana White se rozpovídal o plánu britského obra Tysona „Gypsy King“ Furyho (29-0-1, 20 KO). Ten se rozhodl, že by chtěl zkusit souboj v MMA.

Jednatřicetiletý bývalý světový šampion těžké váhy Tyson Fury nedávno překvapil svým výrokem o tom, že by si rád vyzkoušel souboj MMA a rozhodně by tak rád učinil v nejslavnější lize světa UFC. Trenérem světové pětky těžké váhy by se v tomto případě mohl stát irský bouřlivák Conor McGregor, jenž britského obra pozval k sobě do tělocvičny. „Mluvil jsem o tom s Conorem a je ochotný mě trénovat. Řekl, že kdykoliv budu chtít, tak mám přijet do Dublinu a jdeme na to. Nemohu se dočkat. Tuto nabídku zkrátka musím přijmout. Kdo ví, třeba budu MMA zápasník a profesionální boxer v jednom. V mém posledním boji bylo hodně krve a jak jste mohli vidět, tak mě to vůbec nevadilo. Není to pro mě nic nového. Rád bych se dostal k MMA a někoho tam šeredně zbil.“ – Rozpovídal se v minulém týdnu rodák z Manchesteru.

Své si k tomu nyní řekl i ten nejpovolanější muž, prezident UFC Dana White. „Fury celý život tvrdě makal na tom, aby se stal jedním ze čtyř nejlepších těžkých vah světa. Proč by proboha přemýšlel o MMA? Nemyslím si, že by to v jeho případě skončilo dobře. V jeho aktuální kariéře to navíc nedává žádný smysl.“ – Prohlásil White, který už jednou oba světy spojil soubojem mezi Floydem Mayweatherem a již zmíněnou hvězdou UFC Conorem McGregorem. Připravuje si šéf UFC tímto prohlášením půdu pro souboj, který by jistě táhl obrovskou pozornost? Nebo se snaží britskou hvězdu chránit před případným tvrdým pádem?