Dana White: Tyson vs Holyfield

Prezident organizace UFC se vyjádřil k případnému střetnutí dvou boxerských legend. Jaký má Dana White na souboj Tysona s Holyfieldem názor?

Bývalí mistři světa v těžké váze se tvrdě připravují a chtějí se vrátit do ringu v exhibičních zápasech, aby získali peníze na charitu. Největší finanční úspěch by byl bezesporu třetí vzájemný duel těchto legend.

Holyfield šokoval svět, když v roce 1996 zničil Tysona v jedenácti kolech a získal světový titul organizace WBA. Na body tehdy také jednoznačně vedl 100:93 a 2x 96:92.

Tyson vs Holyfield

Následovala odveta v roce 1997, kdy byl Mike Tyson diskvalifikován, když ve třetím kole ukousl Holyfieldovi část ucha.

Nyní je však situace úplně jiná, Tyson a Holyfield jsou přátele, jsou mnohem starší, rozumnější ale také zranitelnější. Přeci jen Mike Tyson (53 let) je mimo box od roku 2005 a Evander Holyfield (57) ukončil kariéru v roce 2011.

„Kdyby bylo na mě, vzal bych oba na večeři a řekl bych jim ať nebojují. Nedávno jsem mluvil s Mike Tysonem a řekl mi, že je stále bojovník, že to má v sobě a tak to zůstane do doby dokud bude žít. Tak jsem mu na to odpověděl, že ho mám rád a že ho podporuji. Myslím, že je Tyson stále tvrdý a výbušný, ale i rychlý. Na druhé straně Holyfield je chytrý, trpělivý a chladný válečník z betonu. Takže nevím kdo by vyhrál tento boj, ale přeji jim hodně štěstí a pokud na zápas dojde, budu se rozhodně dívat“. řekl White