Dana White se rozhodl: Změnil jsem názor. Do světa boxu zasahovat nebudu!

Dlouho se mluvilo o tom, že prezident UFC Dana White chce expandovat do světa šestnácti provazů, kde měl utvořit zcela novou stáj Zuffa Boxing. Nyní je všem spekulacím konec a americký promotér se bude nadále držet čistě MMA.

„Všechny své aktivity v boxu plánuji na konec tohoto léta. Až skončí léto, tak uslyšíte o hodně věcech, které začnu v profesionálním boxu dělat.“ – Rozpovídal se v dubnu minulého roku Dana White pro zámořská média. Nejmocnější muž ve světě MMA plánoval vytvořit zcela novou stáj Zuffa Boxing, která měla nakoupit velké šampiony těžké váhy a měla konkurovat těm největším stájím v čele s Matchroom Boxing, Top Rank Boxing a Premier Boxing Champions. „Už nyní měl být Joshua velkou hvězdou v USA, ale není. Je potřeba z něj vytvořit velkou hvězdu na americkém trhu a já doufám, že to zvládne. To samé Wilder. Nemůžete podepsat nikoho zajímavějšího, než je Wilder. Vysoký, dobře vypadající borec, který knockoutuje všechny chlapy. Wilder má všechno, aby se stal také velkou hvězdou.“ – Pokračoval White ve velkých plánech.

Z těch však nakonec nic nebude. Po téměř roční odmlce se White rozhodl do světa boxu nezasahovat. Na vině jsou pak špinavé praktiky tohoto gentlemanského sportu. „Přiznávám, že jsem na tohle úplně změnil názor. Nerad říkám o boxu něco špatného, ale přiznávám, že proniknout na tento trh by trvalo dlouhé roky a práce by to byla vskutku obtížná. Slíbil jsem lidem, že se stanu jedním z promotérů profesionálního boxu a představím nové válečníky, ale to se nestane. Pochopil jsem, že tento svět je plný špinavých praktik a navíc nemá úplně nejlepší finanční model.“ – Prozradil White, který si tak nejspíše uvědomil, že profesionálním boxerům by nemohl platit takovou almužnu, jako bojovníkům UFC. Prezident nejslavnější MMA ligy světa však nadále doufá, že se mu povede dotáhnout dohodu s legendárním Floydem Mayweatherem ohledně nějakého toho boxerského souboje s jedním ze svých svěřenců. To by totiž mohlo naplnit měšce všech zúčastněných.