Dana White: Pokud Khabib vyhraje, bude nejlepší napříč vahami!

Již o víkendu nás čeká velká titulová bitva na galavečeru UFC 254 Khabib Nurmagomedov vs Justin Gaethje. Dle slov prezidenta nejprestižnější MMA ligy světa bude Khabib v případě výhry jednoznačně nejlepším bojovníkem napříč vahami!

24.10.2020 – USA
UFC 254
Khabib Nurmagomedov vs Justin Gaethje

„Myslím si, že pokud v sobotu opět Khabib vyhraje a porazí Justina, tak se bude jednat o již třináctou výhru v řadě a bude naším nejlepší fighterem napříč vahami. Je to fenomenální bojovník a sportovec a už teď je legenda. Přirovnal bych ho k Jonu Jonesovi“. řekl White

Rus Nurmagomedov získal titul v lehké váze 7. dubna 2018 na UFC 223, kdy v pětikolové bitvě jasně vybodoval 50:44 a 2x 50:43 Američana Al Iaquinta.

Následně 6. října na UFC 229 pás obhájil, když ve velmi očekávané bitvě s irským zápasníkem Conorem McGregorem jasně dominoval a Ira ukončil ve čtvrtém kole.

Khabib Nurmagomedov

V oktagonu stál naposledy loni 7. září na UFC 242, kdy jej vyzval tehdejší prozatímní šampión “Diamond” Dustin Poirier. Nurmagomedov svého soupeře zdemoloval ve třetím kole a pohodlně tak obhájil titul.

Nyní jej čeká aktuální prozatímní šampión “The Highlight” Justin Gaethje. Američan byl od roku 2014 do roku 2016 šampiónem organizace WSOF a poté podepsal smlouvu s UFC.

Khabib Nurmagomedov

Gaethje stál v kleci naposledy letos květnu na UFC 249, kde v ostře sledované bitvě dokázal před limitem sestřelit legendu Tony Fergusona a získal tak prozatímní titul v lehké váze a především právo vyzvat šampióna, což také udělal a my se na tento souboj můžeme začít pomalu těšit.