Dan Rafael: Nemám problém s rozhodnutím WBO o Usykovi!

Před několika dny se rozhodla organizace WBO jmenovat za povinného vyzývatele v rámci těžké váhy, Oleksandra Usyka (16-0-0, 12 KO), což vyvolalo vlnu nevole. Dan Rafael však s tímto krokem nemá žádný problém.

Najdete spoustu chasníků z těžké váhy, kterým se tento krok organizace WBO nelibí, prioritně z důvodu, že Usyk ještě v této divizi ani nedebutoval a již nyní je povinným vyzývatelem. Hlavně pak ostrovní chasník, Dillian Whyte, který dlouho figuroval na první pozici žebříčku , není z tohoto kroku úplně nadšený. Ovšem najedou se i odborníci, jenž tomuto rozhodnutí rozumí a chápou důvod tohoto kroku. Jedním z těchto mužů je i Dan Rafael, jenž je považován za jednoho z největších odborníků profesionálního boxu a také je novinářem ESPN. „Nemám s tím žádný problém. WBO jedná v souladu s pravidly, kdy šampion nižší váhové kategorie může automaticky požádat o titulovou šanci o váhovou kategorii výše. Samozřejmě WBO bere v potaz i úspěchy daného boxera.“ – Rozpovídal se novinář.

„Usyk absolutně splňuje požadavky boxera nižší váhové kategorie, jenž se chce stát povinným vyzývatelem šampiona o váhovou kategorii výše. WBO samozřejmě musela brát v potaz i úspěchy Usyka, že je nesporným králem křížové váhy, že měl mimořádnou amatérskou kariéru, včetně zlaté olympijské medaile. Ovšem i bez toho by měl Usyk právo stát se vyzývatelem šampiona těžké váhy. Ty ostatní úspěchy mu jen přidaly plusové body. V tomto případě nemám problém s rozhodnutím WBO.“ – Dodal jeden z nejuznávanějších novinářů a expertů, Dan Rafael. Každopádně má před sebou dvaatřicetiletý Ukrajinec ještě dlouhou cestu. Napřed si musí odbýt první duel v těžké váze a také musí počkat na vítěze odvety Ruiz-Joshua!